Obserwuj w Google News

Lidia Kopania zmasakrowała hymn Polski? „Edyta Górniak zdetronizowana” [WIDEO]

2 min. czytania
05.03.2021 11:47
Zareaguj Reakcja

Lidia Kopania zaśpiewała hymn Polski podczas jednej z gal boksu. Choć od tego wydarzenia minęło kilka miesięcy, dopiero teraz zrobiło się głośno o nieudanym występie byłej gwiazdy Eurowizji. Zdaniem niektórych internautów Lidia Kopania poradziła sobie jeszcze gorzej z Mazurkiem Dąbrowskiego niż Edyta Górniak na mundialu w Korei Południowej.

Lidia Kopania
fot. Michal WARGIN/East News

Lidia Kopania zasłynęła z reprezentowania Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2009 roku. O piosence znów się zrobiło głośno z powodu występu na gali boksu.

42-latka zaśpiewała na żywo hymn Polski w wersji a capella. Wykonanie nie przypadło jednak do gustu internautom, którzy porównali je z fatalnym występem Edyty Górniak na mundialu w Korei Południowej w 2002 roku.

Zobacz także:  Piotr Żyła wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego. Jest WIDEO ze wzruszającej chwili

Lidia Kopania zmasakrowała hymn Polski? Internauci: „Edyta Górniak zdetronizowana”

Lidia Kopania zaśpiewała hymn Polski na jednej z gal boksu w lipcu. O występie piosenkarki wykonującej Mazurka Dąbrowskiego zrobiło się jednak głośno dopiero teraz, kiedy nagranie trafił do internetu. Niestety, internautom nie przypadła do gustu interpretacja Kopani.

Co więcej, niektórzy stwierdzili, że gwiazda Eurowizji 2009 zaśpiewała hymn Polski jeszcze gorzej niż Edyta Górniak w 2002 roku. Autorka hitu „To nie ja” nieudanie wykonała Mazurka Dąbrowskiego tuż przed meczem Polski na mundialu w Korei Południowej – zarzucono wtedy piosenkarce, że zaśpiewała hymn narodowy w stylu popowej piosenki, co było zdaniem wielu osób nie na miejscu.

„Edyta zdetronizowana”, „Wytrzymałam 15 sekund, nie udźwignę więcej”, „Koszmarek” – piszą internauci o występie Lidii Kopani.

Lidia Kopania na Eurowizji 2009

Lidia Kopania reprezentowała Polskę na Eurowizji 2009 po zwycięstwie w krajowych eliminacjach Piosenka dla Europy z utworem „I Don’t Wanna Leave”.

Polska ballada nie przypadła jednak do gustu milionom widzów Konkursu Piosenki Eurowizji 2009 w Moskwie. Lidia Kopania zajęła dopiero 12. miejsce w półfinale i nie awansowała do wielkiego finału.