Obserwuj w Google News

Lewis Capaldi wystąpił w Szkocji. Mimo epidemii koronawirusa na koncert przyszły tłumy [WIDEO]

Piotr Krajewski
1 min. czytania
17.03.2020 11:01
Zareaguj Reakcja

Lewis Capaldi to kolejny artysta, który zagrał wielki koncert w Wielkiej Brytanii mimo rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. Autor hitu „Someone You Loved” wystąpił w szkockim Aberdeen przed wielotysięczną publicznością. 23-latek został skrytykowany m.in. przez popularnego brytyjskiego dziennikarza Piersa Morgana.

Lewis Capaldi wystąpił w Szkocji mimo epidemii koronawirusa na koncert przyszły tłumy wideo
fot. Twitter screen

Koronawirus w Wielkiej Brytanii: Lewis Capaldi zagrał koncert. Przyszło 11 tysięcy osób

Koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko w Wielkiej Brytanii. W ostatnich dniach spore kontrowersje wywołały wielkie koncerty organizowane na Wyspach Brytyjskich. Mimo epidemii koronawirusa znany zespół Stereophonics wystąpił w Cardiff.

Okazuje się, że również Lewis Capaldi, twórca przebojów „Someone You Loved” i „Before You Go”, nie zdecydował się wraz z organizatorami odwołać niedzielnego koncertu w Aberdeen w Szkocji. W wielkiej arenie pojawiło się 11 tysięcy osób.

W trakcie koncertu Lewis Capaldi odniósł się nawet do epidemii koronawirusa: „Prawdopodobnie wszyscy mamy koronawirusa. Aberdeen, umyjcie swoje pi****one ręce”.

Odbywające się na terenie Wielkiej Brytanii koncerty były szeroko komentowane w mediach. Popularny brytyjski dziennikarz i prezenter telewizyjny Piers Morgan publicznie skrytykował zachowanie m.in. Capaldiego i grupy Stereophonics.

Do całej sprawy odniósł się też rzecznik Lewisa Capaldiego. Jak poinformował w rozmowie z brytyjską gazetą Metro, niedzielny koncert w Aberdeen został zorganizowany zgodnie z zaleceniami szkockiego rządu, a organizatorzy podjęli dodatkowe środki bezpieczeństwa, m.in. informując uczestników za pomocą komunikatów o zachowaniu zasad higieny. Tamtejsze władze wprowadziły zakaz imprez masowych dopiero następnego dnia, czyli od poniedziałku.

RadioZET.pl/nme.com/PK