Obserwuj w Google News

Lekarz, który jest śpiewakiem operowym. Zaśpiewał w trakcie dyżuru w szpitalu [WIDEO]

Piotr Krajewski
1 min. czytania
16.04.2020 16:58
Zareaguj Reakcja

Pandemia koronawirusa zmieniła życie milionów osób. Każdy z nas próbuje przetrwać ten trudny czas w różny sposób, m.in. za pomocą muzyki. Brytyjski lekarz Alex Aldren, który jest również śpiewakiem operowym, postanowił wesprzeć kolegów w pracy swoim śpiewem. W trakcie dyżuru w szpitalu zaśpiewał arię Pucciniego.

Lekarz śpiewakiem operowym zaśpiewał w trakcie dyżuru w szpitalu wideo
fot. Twitter

Lekarz śpiewakiem operowym. Zaśpiewał w trakcie dyżuru w szpitalu [WIDEO]

Alex Aldren to lekarz, którym obecnie zachwycają się brytyjskie media. Wszystko za sprawą jego niedawnego występu podczas dyżuru w jednym ze szpitali w Londynie.

W tym trudnym momencie spowodowanym pandemią młody medyk postanowił wesprzeć swoich kolegów z pracy i zaśpiewał dla nich fragment arii „Nessun dorma” autorstwa Giacomo Pucciniego. Okazuje się, że prywatnie Alex Aldren jest także śpiewakiem operowym, który porzucił jakiś czas temu pracę w służbie zdrowia na rzecz studiów operowych na Królewskiej Akademii Muzycznej.

W związku z  pandemią koronawirusa utalentowany tenor postanowił jednak wrócić do pracy w szpitalu, aby pomóc swoim kolegom w niesieniu pomocy najciężej chorym Brytyjczykom.

RadioZET.pl/bbc.com/PK