Obserwuj w Google News

Lars-Goran Petrov nie żyje. Wokalista Entombed A.D zmarł po walce z rakiem

1 min. czytania
08.03.2021 12:16
Zareaguj Reakcja

Lars-Göran Petrov nie żyje. Szwedzki muzyk, autor tekstów i wokalista zespołu Entombed A.D. zmarł w wieku 49 lat. Artysta przegrał walkę z rakiem.

Lars-Goran Petrov
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Lars-Göran Petrov nie żyje. Szwedzki muzyk pochodzenia macedońskiego zmarł w poniedziałek, 8 marca w wieku 49 lat. Był wokalistą popularnego death metalowego zespołu Entombed A.D.

Lars-Göran Petrov nie żyje. Wokalista Entombed A.D zmarł po walce z rakiem

Lars-Göran Petrov zmagał się w ostatnich miesiącach życia z rakiem dróg żółciowych. Artysta poinformował, że cierpi na nieuleczalny nowotwór w sierpniu 2020 roku. Guza nie dało się usunąć, ale 49-latek poddał się chemioterapii i poprosił fanów o pomoc finansową. Mimo leczenia lekarzom nie udało się uratować Petrova.

Śmierć Larsa-Görana Petrova potwierdzili jego koledzy z zespołu Entombed A.D. Grupa opublikowała oficjalne oświadczenie w mediach społecznościowych.

Zobacz także:  Sanja Ilić nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmarł z powodu komplikacji po COVID-19

Jesteśmy zdruzgotani wiadomością, którą ogłaszamy. Ukochany przyjaciel Lars-Göran Petrov opuścił nas. Nasz brat, lider, wokalista (…) Będziesz żył wiecznie w naszych sercach – napisali muzycy.

Lars-Göran Petrov zdobył największą popularność jako członek Entombed, który powstał na kanwie grupy Nihilist. W 2012 roku założył także inny zespół death metalowy, Firespawn.

Zobacz także:  Andrzej Mierzwa nie żyje. Gwiazda polskiego punk rocka miała 59 lat