Obserwuj w Google News

Lady Gaga pierwszy raz o samookaleczaniu: "Przez długi czas cięłam się"

Piotr Krajewski
2 min. czytania
08.11.2019 09:57
Zareaguj Reakcja

Lady Gaga słynie z tego, że otwarcie mówi o problemach psychicznych, z którymi musiała zmagać się w przeszłości. W najnowszym wywiadzie zdecydowała się na wstrząsające wyznanie. Lady Gaga po raz pierwszy powiedziała o samookaleczaniu.

Lady Gaga pierwszy raz o samookaleczaniu przez długi czas cięłam się
fot. Instagram

Lady Gaga pierwszy raz o samookaleczaniu

Lady Gaga udzieliła wywiadu dla amerykańskiego „Elle”. W rozmowie z Oprah Winfrey artystka poruszyła wiele kwestii dotyczących zdrowia psychicznego. Wspomniała o zmaganiach z zespołem stresu pourazowego i fibromialgią, czyli bardzo rzadką chorobę objawiającą się silnym i długotrwałym bólem wielu części ciała.

W trakcie wywiadu Lady Gaga po raz pierwszy poruszyła temat swojego samookaleczania. Przyznała, że nie chce gloryfikować tego typu zachowań, ale to ważne, aby mówić o nich głośno.

Przez długi czas cięłam się. Jedynym sposobem, aby skończyć z samookaleczaniem, było zdanie sobie sprawy z tego, że zamiast poprosić ludzi o pomoc i powiedzieć o swoim bólu, wolałam zadawać go sobie. Jestem bardzo wdzięczna, że już nie robię tego i nie chcę takiego zachowania gloryfikować — powiedziała Gaga oraz przyznała, że udało jej się pokonać problem dzięki fanom, którzy wspierali ją mocno i uważali ją za wzór do naśladowania.

Lady Gaga została zgwałcona w wieku 19 lat

Lady Gaga nawiązała również do filmu „Narodziny gwiazdy”. Okazuje się, że wokalistka mocno przeżyła grę w tej produkcji. Przygotowując się do roli Ally musiała spojrzeć w przeszłość i przeżyć wiele traumatycznych momentów po raz kolejny.

Musiałam przeżyć ponownie wiele momentów mojej kariery, kiedy grałam tę postać. Kiedy staję się aktorką, nie uważam, że gram jedynie rolę w filmie. Zaczynam żyć życiem bohatera — wyznała wokalistka.

33-latka nawiązała także do momentu, kiedy otrzymała Oscara za piosenkę „Shallow”. Jeden z reporterów zapytał ją wtedy, co widzi, gdy patrzy na prestiżową statuetkę w swoich dłoniach. Powiedziała: „Widzę dużo bólu”.

Nie kłamałam w tamtym momencie. Byłam wielokrotnie gwałcona w wieku 19 lat. Przez lata mojej kariery doznałam wielu traumatycznych przeżyć, ale przetrwałam i nie poddałam się. I kiedy patrzyłam na tego Oscara, widziałam ten ból. Nie wiem, czy ktoś to zrozumiał, kiedy to powiedziałam, ale ja to rozumiałam — dodała.

RadioZET.pl/papermag.com/PK