Obserwuj w Google News

Kwiat Jabłoni zapowiada wyjątkowe wydawnictwo. Płyta ukaże się już w maju

2 min. czytania
21.04.2021 16:45
Zareaguj Reakcja

Kwiat Jabłoni zapowiedział wyjątkowe wydanie swojej najnowszej płyty "Mogło być nic". Muzyka ukaże się na winylu, jednak płyta będzie różniła się od czarnych krążków, które znamy.

Kwiat Jabłoni
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Kwiat Jabłoni to duet tworzony przez rodzeństwo - Kasię i Jacka Sienkiewiczów. Zespół oficjalnie zaczął działalność w 2018 roku i bardzo szybko zdobył dużą popularność. Debiutancki utwór duetu "Dziś późno pójdę spać" w rekordowym tempie przekroczył liczbę 2 milionów wyświetleń na YouTubie, a w pół roku dobił do 5 milionów odtworzeń - dziś liczba zbliża się do 28 milionów.

Kwiat Jabłoni zapowiada wyjątkowe wydawnictwo. Kiedy premiera płyty?

W lutym 2021 roku duet wydał swój drugi studyjny album "Mogło być nic". Przez pierwsze pięć tygodni od premiery, płyta utrzymywała się w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się wydawnictw w Polsce według listy OLiS. Miesiąc później album uzyskał certyfikat złotej płyty.

Redakcja poleca

Album pokochali zarówno fani rodzeństwa, jak i muzyczni krytycy. Duet poza muzyką pragnie też zarażać swoich słuchaczy wyznawanymi przez siebie wartościami. Kasia i Jacek dbają o przyszłość naszej planety, co uda się im zadeklarować po raz kolejny przy okazji premiery nowego wydawnictwa.

Kwiat Jabłoni z ekologicznym winylem

28 maja płyta "Nie mogło być nic" Kwiatu Jabłoni zostanie wydana na winylu. Jednak będzie on różnił się od czarnych krążków, które znamy. Zespół wykorzysta do produkcji papier ekologiczny pochodzący z recyklingu. Krążki będą wykonane ze zmieszanych resztek innych płyt winylowych, dlatego każda z nich będzie wyjątkowa i niepowtarzalna.

Duet nie użyje przy tworzeniu nośnika folii, a winyl zostanie zabezpieczony biodegradowalną kopertą foliowa z mączki kukurydzianej.

Oglądaj

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/cgm.com