Obserwuj w Google News

Kwarantanna na na: polscy artyści zagrają koncerty, aby wesprzeć seniorów. Kto wystąpi?

Piotr Krajewski
2 min. czytania
30.03.2020 11:40
Zareaguj Reakcja

„Kwarantanna na na” to kolejna wyjątkowa akcja z muzyką w tle. Facebook, Szlachetna Paczka i znani polscy artyści ruszają z występami online wspierającymi osoby starsze i samotne. Muzycy zagrają kameralne koncerty w swoich domach, a każda chętna osoba będzie mogła wesprzeć działania Szlachetnej Paczki w trakcie pandemii koronawirusa.

Kwarantanna na na koncerty polskich artystów na Facebooku kto wystąpi
fot. mat. prasowe

Kwarantanna na na: koncerty polskich artystów na Facebooku. Kto wystąpi?

„Kwarantanna na na” jest częścią zapoczątkowanej przez Facebooka akcji #WspieramZDomu, która ma na celu wspieranie oddolnych inicjatyw działających w czasie ogólnonarodowej kwarantanny.

W ramach inicjatywy „Kwarantanna na na” Facebook, Szlachetna Paczka i popularni polscy artyści z wytwórni oraz managementu KAYAX chcą wesprzeć osoby starsze i samotne, które ciężko znoszą izolację z powodu obecnie trwającej pandemii koronawirusa. Muzycy zagrają kameralne koncerty w swoich domach.

Pierwszy domowy koncert online odbędzie się już 30 marca o godz. 18:00 na stronie Facebook app na Facebooku (kliknij tutaj). Wystąpi Krzysztof Zalewski prosto ze swojej kanapy. W środę zobaczymy występ Mery Spolsky, a na piątek zaplanowano koncert duetu KARAŚ/ROGUCKI.

W trakcie wszystkich występów i po ich zakończeniu będzie możliwość przekazania datku na działania podejmowane przez Szlachetną Paczkę podczas epidemii koronawirusa. Zbiórka będzie realizowana za pośrednictwem funkcjonalności „Przekaż datek”. Facebook nie pobiera żadnych opłat od zbiórek prowadzonych na platformie.

Szlachetna Paczka od 20 lat pomaga osobom starszym i samotnym. To właśnie oni znaleźli się dzisiaj w skrajnie trudnej sytuacji. Seniorzy nie mogą realizować swoich potrzeb: tych podstawowych, jak zakupy czy dostęp do leków, ale i głębszych, jak relacje z innymi. Nie mogą przenieść się do Internetu, bo z niego nie korzystają. Chcemy o nich zadbać. Powiedzieć: nie zostawimy was! — powiedziała Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna organizującego Szlachetną Paczkę.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK