Obserwuj w Google News

Znany polski raper opublikował zdjęcie ze szpitala. W jakim jest stanie?

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
12.04.2022 11:30

Kubańczyk opublikował zdjęcie po operacji. Muzyk przyznał, że przyszedł czas, w którym będzie musiał skupić się na własnym zdrowiu. Może to pokrzyżować jego sportowe plany.

Kubańczyk
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Jakub Flas, znany jako Kubańczyk to 27-letni raper ze Szczecina. Artysta nagrał hity takie jak "Lady Pank", "Zwykły Chłopak" czy "Monte Carlo" w duecie z Popkiem. Poza muzyką twórca zajmuje się także sportem - walczy dla federacji FAME MMA.

Kubańczyk przeszedł operację. Co dalej z walkami rapera w FAME MMA?

Flas opublikował niedawno informację, że musiał przejść operację. Przyczyną problemów rapera były dawne kontuzje. Kubańczykowi zoperowano nos, który wcześniej był już wielokrotnie uszkadzany.

Redakcja poleca

Pierwsze złamanie nastąpiło podczas pojedynku bokserskiego. Raper przyjął wówczas cios zadany łokciem prosto w jego nos.

Potem sporo błędów z młodości, bójki na ulicy, przez które nos cierpiał wielokrotnie. Od dziewięciu lat nie mogłem przez niego oddychać, niedawno na treningu w parterze znowu został naruszony. Tylko tym razem już tak, że przestałem oddychać przez noc, miałem bezdechy nocne, po sześć razy budziłem się w nocy. Bałem się, nie mogłem oddychać, gubiłem oddech, musiałem zrobić operację.

Kubańczyk wyjaśnił, że przez urazy nosa cierpiały jego zatoki. Interwencja chirurga była konieczna. Operacja nosa ujawniła także inne problemy zdrowotne rapera.

Żeby przystąpić do zabiegu operacyjnego, musiałem zrobić RTG płuc i ku mojemu zaskoczeniu nie wyszło dobrze, wyszły zwłóknienia okołooskrzelowe na dwóch płucach. Teraz będę to leczył. To nie jest nic przyjemnego. Czułem, że bardzo tracę kondycję. Dwa razy przechodziłem covida i niestety powikłania są okrutne, jeżeli chodzi o mój organizm i czeka mnie bardzo długa regeneracja. Inna sprawa to moje oczy. Odziedziczyłem astygmatyzm po babci i trzeba je zoperować, bo ta wada cały czas się pogłębia, jest coraz gorzej, a z soczewkami nie wyjdę do walki.

Artysta podkreśla, że się nie załamuje. Bierze diagnozę na klatę i przystępuje do leczenia. Podkreśla również, że walki w FAME MMA nie są jego głównym źródłem utrzymania i może pozwolić sobie na wycofanie. Zdrowie aktualnie jest dla rapera najważniejsze.

10 gwiazd muzyki, które nigdy nie zagrały koncertu w Polsce [GALERIA]

Kubańczyk opublikował zdjęcie ze szpitala. Jak się czuje raper?

Kubańczyk opublikował zdjęcie po operacji, pod którym przekazał fanom, że zabieg się udał, a raper czuje się dobrze.

Właśnie się obudziłem, operacja przebiegła pomyślnie bez żadnych problemów. Teraz czeka mnie dłuższa chwila regeneracji i kilka następnych zabiegów ale w końcu trzeba było zadbać o swoje zdrowie.