Obserwuj w Google News

Krzysztof Krawczyk w duecie z Rodem Stewartem. Znany dziennikarz twierdzi: "Krzysztof wypadł lepiej"

2 min. czytania
08.04.2021 10:53
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Krawczyk miał na koncie wiele sukcesów. Jednym z nich był na pewno gościnny występ na płycie Roda Stewarta, z którym zaśpiewał utwór "Don't Get Around Much Anymore".

Krzysztof Krawczyk
fot. DAREK REDOS/REPORTER/East News

Krzysztof Krawczyk to artysta doceniany zarówno w Polsce jak i poza naszymi granicami. W 2004 roku ukazała się płyta Roda Stewarta z gościnnym udziałem zmarłego wokalisty. Według oceny popularnego dziennikarza muzycznego - Hirka Wrony - Krawczyk poradził sobie z wyzwaniem znakomicie, a nawet wypadł na nagraniu lepiej niż gwiazda rocka. 

Krzysztof Krawczyk i Rod Stewart. Kto wypadł lepiej w duecie?

8 marca 2004 roku do polskich sklepów trafiła specjalna edycja płyty Roda Stewarta "As Time Goes By: The Great American Songbook Vol. 2". Menadżerowie rockowego wokalisty chcieli urozmaicić nowe wydanie "As Time Goes By". Postanowili do każdej edycji krążka dołączać piosenki nagrane z gościnnym udziałem lokalnych gwiazd. W Polsce wybrano właśnie Krzysztofa Krawczyka.

Redakcja poleca

Wokaliści nie spotkali się w studiu, a Krawczyk dograł swoje partie w Warszawie pod okiem producenta Andrzeja Smolika, jednak w żaden sposób nie czyni to wyróżnienia mniejszym.

Poniżej efekt współpracy Roda Stewarta i Krzysztofa Krawczyka.

Oglądaj

Hirek Wrona o duecie Krawczyka i Stewarta

W związku ze śmiercią kultowego polskiego wokalisty, artyści, fani i dziennikarze wspominają lata kariery Krawczyka. Dziennikarz muzyczny Hirek Wrona w rozmowie z Onetem odniósł się właśnie do wspomnianego duetu. Stwierdził, że nasz rodak wypadł w piosence lepiej od Roda Stewarta.

"Rod Stewart nie przypadkowo zgodził się na to, żeby popełnić duet z Krzysztofem, ponieważ Krzysztof wcale nie był gorszy od tego Roda Stewarta" - komplementuje artystę dziennikarz.

"Dzisiaj może niezręcznie o tym mówić, ale moim zdaniem wypadł lepiej. To był ktoś, kto potrafił poruszać się w bardzo różnych gatunkach muzycznych" - dodaje Wrona.

Zobacz też:  "Na Wspólnej" oddało hołd Krzysztofowi Krawczykowi. Zmieniona czołówka poruszyła fanów serialu

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Onet