Obserwuj w Google News

Muzyk Krzysztof Drabikowski ma koronawirusa. To pierwszy zarażony na Podlasiu [FOTO]

Piotr Krajewski
1 min. czytania
18.03.2020 12:17

Koronawirus dotarł do województwa podlaskiego. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszym przypadku na Podlasiu. Okazuje się, że zarażony koronawirusem jest polski muzyk Krzysztof Drabikowski, członek black metalowego zespołu Batushka. Artysta opublikował zdjęcie ze szpitala w Białymstoku.

Krzysztof Drabikowski muzyk ma koronawirusa to pierwszy zarażony na Podlasiu foto
fot. Youtube screen / БАТЮШКА

Muzyk Krzysztof Drabikowski ma koronawirusa. To pierwszy zarażony na Podlasiu

Krzysztof Drabikowski z zespołu Batushka zarażony koronawirusem. Polski muzyk jest pierwszym pacjentem w województwie podlaskim, który ma potwierdzone zachorowanie na COVID-19.

Artysta opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie ze szpitala w Białymstoku i sam poinformował internautów o zarażeniu koronawirusem.

Prekursor na Podlasiu #stayhome — napisał członek grupy Batushka na Instagramie.

Jak poinformował Krzysztof Drabikowski w rozmowie z portalem TVN24.pl, zaraził się koronawirusem najprawdopodobniej w trakcie trasy koncertowej po zachodniej Europie. Wyznał, że pod koniec tournée zaczął mieć objawy przeziębienia i przeczuwał, że mógł zarazić się wirusem. Jeszcze przed powrotem skontaktował się ze swoją matką, która pracuje jako lekarz.

Dlatego od 12 marca, dnia, w którym wróciłem do Polski, nie wychodziłem z domu. Do absolutnego minimum ograniczyłem kontakt z innymi ludźmi. Odciąłem od świata na wszelki wypadek. No i czekałem, kiedy ktoś się mną wreszcie zajmie — powiedział muzyk TVN24.pl i przyznał, że przez kilka dni próbował się kontaktować z sanepidem, szpitalem zakaźnego i pobliską przychodnią w celu przeprowadzenia testu.

Koronawirusa potwierdzono u Krzysztof Drabikowskiego we wtorek, 17 marca. Artysta przebywa w szpitalu zakaźnym w Białymstoku. W rozmowie z TVN24.pl potwierdził, że obecnie czuje się dobrze i nie ma już gorączki.

RadioZET.pl/tvn24.pl/PK