Obserwuj w Google News

Krystian Ochman z historycznym wynikiem przed Eurowizją 2022. Polak robi furorę za granicą

Piotr Krajewski
2 min. czytania
19.04.2022 12:24
Zareaguj Reakcja

Krystian Ochman robi furorę przed Eurowizją 2022. Reprezentant Polski jest w gronie głównych faworytów tegorocznej konkursu. Potwierdza to głosowanie OGAE Poll, gdzie Polak radzi sobie fenomenalnie i osiągnął już historyczny wynik. Krystian Ochman zdobył największą liczbę punktów w historii polskich reprezentantów.

Krystian Ochman
fot. Radio ZET

Krystian Ochman przygotowuje się do Eurowizji 2022. W ostatnich tygodniach Polak brał udział w przedeurowizyjnych imprezach w Londynie, Tel Awiwie, Amsterdamie i Madrycie, gdzie oczarował publiczność i był uznawany za jednego z najlepszych uczestników.

Piosenką "River" zachwycają się miłośnicy Eurowizji z całego świata, co potwierdzają dotychczasowe wyniki słynnego głosowania OGAE Poll. Mimo że do zakończenia plebiscytu pozostało jeszcze kilka dni, Krystian Ochman już zdołał pobić najlepszy rezultat w historii Polski.

Redakcja poleca

Krystian Ochman z historycznym wynikiem przed Eurowizją 2022. Polak robi furorę za granicą

Krystian Ochman z historycznym rezultatem w głosowaniu OGAE Poll – informuje portal eurowizja.org. Choć międzynarodowy plebiscyt wciąż trwa, tegoroczny reprezentant Polski zdołał już pobić najlepszy wynik w historii Polski.

Poznaliśmy wyniki głosowania 14 klubów. Ochman zajmuje obecnie 6. miejsce z 48 punktami na koncie. Dotychczas najlepszym wynikiem Polski było 11. miejsce, które zajęła Magdalena Tul w 2011 roku. Wokalista zgarnęła wówczas 34 punkty.

W tegorocznym głosowaniu OGAE Poll biorą udział łącznie 43 kluby, więc wszystko wskazuje na to, że Krystian Ochman osiągnie jeszcze lepszy rezultat. Na ten moment najwięcej głosów Polak otrzymał od fanów z Włoch i Słowenii – po 7 punktów.

Eurowizja - głosowanie OGAE Poll: co to jest i na czym polega?

Głosowanie OGAE Poll to coroczny plebiscyt organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji. Plebiscyt OGAE Poll po raz pierwszy odbył się w latach 2002-2003. Głosowanie powróciło w 2007 roku i od tamtej pory odbywa się co roku.

Fani z kilkudziesięciu lokalnych klubów oddają głosy na swoich faworytów w konkursie. Przyznają punkty w skali eurowizyjnej od 1 do 12. Jak podaje eurowizja.org, dotychczas członkowie OGAE pięciokrotnie trafnie wytypowali zwycięzcę konkursu. Przewidzieli m.in. wygraną Alexandra Rybaka w 2009 roku i Loreen w 2012 roku.

Krystian Ochman na Eurowizji 2022. Kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2022 odbędzie się w dniach 10-14 maja w Turynie. W 66. edycji konkursu weźmie udział 40 państw.

Reprezentant Polski Krystian Ochman wystąpi w drugim półfinale Eurowizji 2022 zaplanowanym na 12 maja. Polska jest obecnie wymieniana w gronie faworytów do zwycięstwa.

Eurowizja 2022: kolejność występów w półfinałach. Kiedy wystąpi Krystian Ochman? [LISTA PAŃSTW]
Michał Szpak Edyta Górniak Cleo
24 Zobacz galerię
fot. AP/East News, Zenon Zyburtowicz/East News, SPUTNIK/EAST NEWS