Obserwuj w Google News

Koncerty wrócą dopiero jesienią 2021 roku? Tak twierdzi doradca WHO

Piotr Krajewski
2 min. czytania
14.04.2020 12:47
Zareaguj Reakcja

Z powodu pandemii koronawirusa nie odbywają się obecnie żadne koncerty i festiwale. Tysiące fanów muzyki zastanawia się, kiedy ich ukochani artyści będą mogli wrócić na scenę. Ezekiel Emanuel, doradca WHO, poruszył ten temat w rozmowie z „The New York Times”.

Koncerty wrócą dopiero jesienią 2021 roku tak twierdzi doradca WHO
fot. pixabay.com

Koncerty wrócą dopiero jesienią 2021 roku? Tak twierdzi doradca WHO

Odwołane koncerty i festiwale muzyczne to jedna z konsekwencji pandemii koronawirusa. W ostatnich tygodniach artyści starają się pozostać w kontakcie ze swoimi fanami, organizując m.in. krótkie występy online w swoich domach.

Wielu fanów nie może się już jednak doczekać prawdziwych koncertów w halach widowiskowych i na świeżym powietrzu. Czy istnieje możliwość, aby koncerty powróciły za kilka miesięcy? Na ten temat wypowiedział się ostatnio Ezekiel Emanuel, doktor i specjalny doradca dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia.

Jego wypowiedź dla „The New York Times” nie napawa jednak optymizmem. Jak twierdzi ekspert, imprezy masowe mogą powrócić dopiero jesienią 2021 roku.

Większe zgromadzenia — konferencje, koncerty, wydarzenia sportowe — ich organizatorzy planują przełożyć je na październik tego roku. Nie wiem, skąd ten pomysł. Myślę, że takie wydarzenia powrócą jako ostatnie — wyznał szczerze Emanuel i dodał: „Realistycznie mówiąc będzie to najwcześniej jesienią 2021 roku”.

Fani muzyki muszą na ten moment zadowolić się koncertami online, które organizują artyści z całego świata. Już 18 kwietnia odbędzie się „One World: Together at Home” — wyjątkowe wydarzenie z udziałem muzycznych gwiazd. Wielki koncert online ma być wyrazem wdzięczności dla lekarzy i wszystkich pracowników służb medycznych, którzy w ostatnich tygodniach walczą z pandemią koronawirusa.  Kto wystąpi i kiedy odbędzie się koncert online „One World: Together at Home”?

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/nme.com/PK