Obserwuj w Google News

Koncert online „Chcę być przy Tobie blisko”. 18 marca muzycy z całej Polski zagrają w ważnej sprawie

Piotr Krajewski
2 min. czytania
18.03.2020 11:37

W środę, 18 marca muzycy z różnych miast w Polsce zagrają razem koncert online zatytułowany „Chcę być przy Tobie blisko”, który będzie transmitowany w internecie. Wyjątkowy występ artystów będzie okazją do wsparcia zbiórki na rzecz sześcioletniego Jasia Woźniaka. Chłopiec cierpi na guza mózgu i walczy o życie.

Koncert online Chcę być przy Tobie blisko 18 marca muzycy z całej Polski zagrają w ważnej sprawie
fot. mat. prasowe

Muzycy z różnych miast w Polsce zagrają 18 marca koncert online „Chcę być przy Tobie blisko”, którego transmisja rozpocznie się o godz. 20:00 na profilu facebookowym Fundacji CHCEmisie.

Ten wyjątkowy koncert to odpowiedź artystów na przymusowe odosobnienie i izolację, a nierzadko kwarantannę, w jakiej wszyscy w Europie i nie tylko nagle znaleźliśmy się. Mimo że muzycy byli zmuszeni odwołać występy i przerwać trasy koncertowe, nie przestali tworzyć, pisać, grać i śpiewać w domu.

Muzycy zdecydowali się uczynić scenę ze swoich domów i mieszkań i zjednoczyć udowadniając, że chociaż osobno to jednak możemy być razem. Razem artystycznie, razem z publicznością i fanami, razem w dobrej sprawie i ku pokrzepieniu serc! — mówi Paweł Kwiatkowski, organizator i pomysłodawca koncertu: „Tytuł koncertu „Chcę być przy Tobie blisko” stanowi cytat z jednego z tekstów Kory, z piosenki „Chcę Ci powiedzieć”.

Koncert nie będzie tworzony przez żadne ekipy telewizyjne, a wszystkich artystów będą filmować wyłącznie domownicy. Każdy muzyk zagra unplugged.

Wyjątkowy występ artystów będzie okazją do wsparcia zbiórki na rzecz sześcioletniego Jasia Woźniaka. Chłopiec cierpi na guza mózgu i walczy o życie. Ratunkiem dla niego jest terapia poza granicami Polski, co wiąże się z ogromnymi kosztami. Chorego Jasia można wesprzeć za pomocą strony internetowej www.siepomaga.pl/jasiek.

Kto wystąpi w trakcie koncertu „Chcę być przy Tobie blisko”? Swój udział potwierdzili:

  • Wiesław Prządka, bandoneon, POZNAŃ
  • Grabaż, lider Pidżamy Porno/Strachy na Lachy, POZNAŃ 
  • Justyna Szafran, wokalistka, WROCŁAW
  • Michał Szymanowski, pianista, BYDGOSZCZ 
  • Dominik Bukowski, wibrafonista, GDAŃSK
  • Tomek Szczepanik, lider Pectus, WARSZAWA

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK