Obserwuj w Google News

Koncert Stereophonics w Wielkiej Brytanii. Mimo epidemii koronawirusa przyszły tłumy [WIDEO]

Piotr Krajewski
1 min. czytania
16.03.2020 10:59
Zareaguj Reakcja

Zespół Stereophonics opublikował wideo z sobotniego koncertu w Cardiff, na którym bawiło się tysiące ludzi. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Wielkiej Brytanii nagranie wywołało falę negatywnych komentarzy pod adresem grupy. Zdaniem wielu osób muzycy zachowali się bardzo nieodpowiedzialnie, nie odwołując zaplanowanego koncertu.

Koncert Stereophonics w Wielkiej Brytanii mimo epidemii koronawirusa przyszły tłumy wideo
fot. Instagram screen

Koronawirus w Wielkiej Brytanii: zespół Stereophonics zagrał koncert dla tysięcy osób

Koronawirus rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Wiele krajów zdecydowało się wprowadzić m.in. zakaz organizowania zgromadzeń i imprez masowych. Nie dotyczy to jednak Wielkiej Brytanii, gdzie mimo ponad 30 ofiar śmiertelnych, nie podjęto jak na razie radykalnych kroków w walce z wirusem.

W internecie pojawiło się nagranie z sobotniego koncertu zespołu Stereophonics, które wywołało falę oburzenia. Słynna walijska grupa wystąpiła w wielkiej arenie w Cardiff. Pomimo rozprzestrzeniania się koronawirusa na koncercie pojawiły się tłumy fanów. Internauci są zszokowani nieodpowiedzialnym zachowaniem tysięcy ludzi i samego zespołu, który ich zdaniem powinien odwołać występ w związku z obecną sytuacją.

„To takie samolubne. Ludzie będący na widowni nie znajdą się raczej w grupie wysokiego ryzyka, bo są młodzi, ale mogą zarazić wirusem swoich starszych przyjaciół, krewnych i współpracowników”, „Jestem z Włoch. Nie możemy opuścić domu. Zmarło już niemal 2 tysiące osób, a to dopiero początek. To zadziwiające, patrząc na taką lekkomyślność. Powodzenia, przyjaciele”, „Dlaczego ten koncert nie został odwołany? Nie mogę tego pojąć” — piszą zszokowani internauci.

RadioZET.pl/PK