Obserwuj w Google News

Koncert Maty wywołał wstrząsy na Bemowie. Ewakuowano mieszkańców

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
05.10.2021 10:29
Zareaguj Reakcja

Mata zagrał największy solowy koncert hip-hopowy w historii polskiego rapu. Artysta dosłownie zatrząsł Bemowem - trzeba było ewakuować mieszkańców.

Mata
fot. mat.prasowe/Canal +

Mata zagrał 2 października na warszawskim Lotnisku Bemowo. Jak podają organizatorzy, był to największy koncert w historii polskiego hip-hopu, który zgromadził pod sceną około 40-tysięczną publiczność.

Mata zagrał koncert na Bemowie. Ewakuowano mieszkańców

Jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku będzie mógł obejrzeć każdy, kto nie dotarł w sobotę do stolicy. Już 9 października na Canal + pojawi się zapis całego wydarzenia oraz materiały dodatkowe zza kulis.

Redakcja poleca

Koncert Maty jednak nie cieszył wszystkich. Mieszkańcy Bemowa odczuli moc płynącą ze sceny w swoich domach. Na lotnisku, gdzie wystąpił młody raper, koncerty odbywają się od lat. Kiedyś były to ogromne wydarzenia takie jak występ Michaela Jacksona, Madonny, Metalliki, Slayera czy AC/DC. Dzisiaj na terenie lotniska organizuje się nieco mniejsze eventy.

13 najlepszych piosenek wszech czasów według magazynu "Rolling Stone". Który hit wygrał? [WIDEO]

Ewakuacja podczas koncertu Maty

Mimo to okoliczni mieszkańcy nadal mają na co narzekać. Podobno podczas koncertu Maty na Bemowie można było odczuć drgania bloków. Straż pożarna odebrała 2 października kilka niepokojących telefonów, które doprowadziły do ewakuacji.

Jak czytamy na portalu o2.pl, lokatorzy porównali wstrząsy do trzęsienia ziemi. Jedna z mieszkanek Bemowa oświadczyła:

Zaczęło się o godz. 20 i powtarzało kilka razy. Czuliśmy, że kołyszą się pod nami poduszki kanapy. Trząsł się też kwiatek w doniczce. Byliśmy bardzo przestraszeni.

Inna wyznała, że przeżyła już podobną sytuację.

Przeżyłam kiedyś trzęsienie ziemi we Włoszech. To było podobne uczucie, choć drgania były słabsze.

Ewakuacja mieszkańców trwała godzinę. Po upływie tego czasu strażacy zapewnili lokatorów, że mogą wrócić bezpiecznie do domów. Jak deklaruje Michał Konopka z warszawskiej straży pożarnej w rozmowie z "Faktem":

Sprawdziliśmy blok. Nie było żadnych uszkodzeń. Nie wiemy, co spowodowało drgania. Być może to przez głośny koncert, który odbywał się na płycie pobliskiego lotniska Bemowo.

RadioZET.pl/Fakt/o2.pl