Obserwuj w Google News

Skandal po koncercie ''Dla Ciebie Mamo'' w TVP. Zorganizowano imprezę z udziałem publiczności

Piotr Krajewski
2 min. czytania
27.05.2020 09:51
Zareaguj Reakcja

Koncert „Dla Ciebie Mamo” odbył się w Dzień Matki i był transmitowany na żywo na antenie TVP. Na scenie wystąpili m.in. Roksana Węgiel czy Zenek Martyniuk. Koncert TVP wywołał jednak ogromne kontrowersje. Internauci zauważyli, że został zorganizowany z udziałem publiczności, mimo iż obowiązuje zakaz organizacji imprez, a między artystami nie zachowano odpowiedniego dystansu.

Koncert Dla Ciebie Mamo w TVP skandal po emisji zorganizowano imprezę z udziałem publiczności
fot. Youtube screen

Skandal po koncercie Dla Ciebie Mamo. TVP zorganizowała imprezę w teatrze z udziałem publiczności

Koncert „Dla Ciebie Mamo” został zorganizowany w Teatrze Polskim w Warszawie z okazji Dnia Matki. We wtorek znani artyści pojawili się na scenie i zaśpiewali utwory dla wszystkich mam.

Cała impreza była transmitowana na żywo na antenie Telewizji Polskiej. Koncert TVP „Dla Ciebie Mamo” spotkał się jednak z ogromną krytyką ze strony internautów.

Widzowie nie kryli zaskoczenia, kiedy zobaczyli, że w teatrze pojawiła się publiczność bez maseczek, a występujący na scenie artyści i tancerze nie zachowali odpowiedniego dystansu między sobą. Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa obowiązuje zakaz organizacji imprez masowych, a instytucje kulturalne, takie jak teatry, pozostają zamknięte.

„Wasz koncert jest lepszy niż nasz”, „Gdzie są kary dla organizatorów?”, „Koncerty zakazane?”, „Jakim prawem w koncercie brała udział publiczność?” — piszą oburzeni internauci.

W sieci pojawiło się wiele głosów krytykujących koncert TVP. Długi wpis opublikował m.in. muzyk Tomasz Sikora, który nie krył zaskoczenia organizacją imprezy masowej w trakcie pandemii.

Drogie koleżanki i koledzy muzycy, drogie aktorki i aktorzy, tancerki i tancerze, rząd chyba zapomniał opublikować informacje o odmrożeniu teatrów i sal koncertowych, ale dzięki TVP już wiemy. Jak widać można już grać koncerty, w dodatku w salach teatralnych — napisał.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

Koncert TVP „Dla Ciebie Mamo” skomentowała również organizacja Kultura Niepodległa, do której należą twórcy, pracownicy i uczestnicy kultury. Zdaniem członków obywatelskiego ruchu organizatorzy koncertu złamali prawo: "Łamią prawo! Wciąż obowiązuje całkowity zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki".

RadioZET.pl/onet.pl/PK