Obserwuj w Google News

"Kołysanka dla Ukrainy". Znana wokalistka nagrała utwór dla przerażonych wojną dzieci [WIDEO]

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
15.04.2022 13:17

Ola Polakowa, ukraińska piosenkarka nagrała utwór "Kołysanka dla Ukrainy". W teledysku widzimy tragedię rodzin, które rozdzieliła wojna.

Ola Polakowa
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/Оля Полякова/YouTube

Wojna w Ukrainie trwa już ponad 50 dni. W piątek tamtejsze władze podały informację o śmierci 5 osób w wyniku bombardowań na wschodzie kraju. Agencja Ukrinform donosi, że Rosja przeprowadziła ataki rakietowe w rejonie Wasylkowa oraz ostrzelała osiedla mieszkalne w Charkowie.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Andrzej Duda po wizycie w Kijowie wyznał, że zapamięta to doświadczenie do końca życia. Prezydent podpisał ustawę, która umożliwi wprowadzenie embarga na import węgla z Rosji.

"Kołysanka dla Ukrainy". Ola Polakowa zaśpiewała dla dzieci [WIDEO]

Na tragedię Ukraińców reagują politycy, sportowcy, aktorzy, celebryci i muzycy. Powstają kolejne protesty wobec agresji Putina, apele o zakończenie wojny oraz akcje charytatywne mające na celu pomóc Ukraińcom pogrążonym w wojnie.

Kolejne muzyczne wsparcie opublikowała Ola Polakowa. To piosenkarka, reżyserka, aktorka i prezenterka pochodząca z Ukrainy.

Redakcja poleca

Artystka po wydaniu debiutanckiej płyty wyleciała do Moskwy, żeby zacząć karierę na rynku rosyjskim. Po kilku latach wróciła do Ukrainy, a w 2012 roku zajęła ósme miejsce w finale tamtejszych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji.

Chociaż Polakowa spędziła jakiś czas w Rosji, od 2014 roku nie występuje w kraju Putina. Artystka wyraziła w ten sposób sprzeciw wobec aneksji Krymu przez Rosję. Dzisiaj we wzruszający sposób protestuje przeciwko trwającej w jej ojczyźnie wojnie.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy 

Wokalistka nagrała specjalny utwór dedykowany Ukrainie, a w szczególności najmłodszym jej mieszkańcom. Do "Kołysanki dla Ukrainy" powstał przejmujący teledysk. Składa się on z prawdziwych materiałów prosto z wojny.

Oglądaj

Na nagraniach widzimy tragedię i ból rodzin, które z powodu agresji Putina musiały zostać rozdzielone. W teledysku pojawiają się matki z dziećmi, które uciekają przed wojną i ojców, którzy muszą zostać, aby bronić ojczyzny.