Obserwuj w Google News

Kolektyw Rebel Babel Ensemble w hołdzie dla DJ-a Premiera. Projekt międzynarodowego big bandu [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
24.03.2020 14:05
Zareaguj Reakcja

Kolektyw Rebel Babel Ensemble postanowił w wyjątkowy sposób oddać hołd dla kultowego DJ-a Premiera. Jego słynne utwory zostały zaaranżowane na jazzowy big band. Prace nad projektem, w który zaangażowało się łącznie niemal 100 muzyków, trwały ponad rok. Nagrania prowadzono nie tylko w Polsce, ale również w Stanach Zjednoczonych.

Kolektyw Rebel Babel Ensemble w hołdzie dla DJ-a Premiera projekt międzynarodowego big bandu wideo
fot. mat. prasowe

Kolektyw Rebel Babel Ensemble, pod przewodnictwem L.U.C. – kompozytora, producenta i laureata wielu nagród za projekty łączące skrecze z muzyką klasyczną i filmową, zaaranżował samplowane utwory DJ-a Premiera na jazzowy big band.

W projekt mocno zaangażowany jest również DJ Eprom, mistrz świata IDA, w kategoriach Show, Technical i Show Class oraz DJShop Workshop Battle i Skrecz.com Battle w kategorii Pro. Łącznie, w przedsięwzięciu wzięło udział prawie 100 muzyków z Europy i USA. Nagrania prowadzono w Nowym Jorku, Los Angeles, Austin, Nowym Orleanie, Connecticut, Gdańsku, Warszawie, Sopocie i Wrocławiu. Prace nad projektem trwały ponad rok.

L.U.C., pomysłodawca hołdu i współzałożyciel Rebel Babel Ensemble powiedział, że jednym z czynników, które zainspirowały go do tej aranżacji jest wspominanie innych artystów przez samego DJ-a Premiera. 

Nasza orkiestra stara się robić pozytywne niespodzianki. Czasem to koncert z klaksonami samochodowymi dla znużonych poranną drogą do pracy kierowców, czasem granie dla chorych dzieci w hospicjum a czasem prawie 500 dni pracy i prezent urodzinowy dla ikony hip-hopu – opowiada L.U.C. i dodaje: „Bardzo spodobało nam się, że DJ Premier wspomina innych artystów i sam dba by ich twórczość nie została zapomniana. Ten hołd to nasze wyrazy wdzięczności i szacunku. Przy okazji nieco spóźniony prezent na 50-tkę!”.

DJ Premier to dla mnie wyjątkowy producent. Wychowałem się na jego brzmieniach słuchając w kółko taśm GangStarr, KRS ONE, Jeru The Damaja, M.O.P, Group Home i wielu innych, których dotknął talent Premiera. Jego twórczość wyznaczyła bardzo ważny kierunek w hip hopie i odcisnęła się mocnym piętnem na wszystkich wychowanych w czasach Golden Era. Ten hołd to mój osobisty ukłon w jego stronę — dodaje DJ Eprom.

Rebel Babel Ensemble to liczący już 10 tysięcy muzyków międzynarodowy, nieograniczony Big Band, który koncertuje na całym świecie zapraszając muzyków z miejscowych orkiestr i big bandów. Spotkania i warsztaty są formą przygotowania wielkich koncertów na największych festiwalach jak również szalonych performensów łączących żywą muzykę z dźwiękami natury lub technologii. Projekt łączy muzyków, wokalistów i kompozytorów z różnych regionów krzyżując kultury, języki i gatunki stylistyczne. Ideą projektu jest budowanie dialogu i porozumienia poprzez muzykę, a także spełnianie marzeń młodych muzyków poprzez kreowanie dla nich edukacyjnych i scenicznych spotkań z zawodowcami i gwiazdami wielkiego formatu.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK