Obserwuj w Google News

Piosenka Dawida Podsiadły w serialu "Kierunek: Noc". To nowy, zagraniczny hit Netflixa

Piotr Krajewski
2 min. czytania
04.05.2020 10:00
Zareaguj Reakcja

Piosenka Dawida Podsiadły w nowym serialu Netflixa „Kierunek: Noc”, którego premiera odbyła się na początku maja. W produkcji inspirowanej książką „Starość Aksolotla” Jacka Dukaja nie brakuje polskich akcentów, a jednym z nich jest właśnie utwór Dawida Podsiadły.

Kierunek Noc piosenka Dawida Podsiadły Najnowszy klip w nowym serialu Netflixa
fot. TRICOLORS/East News

Dawid Podsiadło w Kierunek Noc. Jego piosenka Najnowszy klip pojawiła się w serialu Netflixa

Piosenka Dawida Podsiadły pojawiła się w nowym, międzynarodowym serialu Netflixa zatytułowanym „Kierunek: Noc”, który miał swoją premierę kilka dni temu. W drugim odcinku widzowie mają okazję usłyszeć dobrze znany utwór „Najnowszy klip”.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy piosenka „Najnowszy klip” Dawida Podsiadły pojawia się na wielkim ekranie. Przebój z diamentowej płyty „Małomiasteczkowy” usłyszeliśmy także w głośnym polskim filmie „(Nie)znajomi” z 2019 roku, w którym wystąpili m.in. Maja Ostaszewska, Tomasz Kot i Kasia Smutniak.

Dawid Podsiadło zrobił błąd językowy w tekście swojego przeboju. O jaki hit chodzi?

Kierunek Noc: nowy serial Netflixa. O czym jest? [FABUŁA, ZWIASTUN]

„Kierunek: Noc” to nowy, międzynarodowy serial Netflixa, który pojawił się w serwisie 1 maja. Historia jest inspirowana książką „Starość Aksolotla” autorstwa Jacka Dukaja. Pisarz wraz z Tomaszem Bagińskim jest również producentem wykonawczym serialu.

Historię rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedno: wola przetrwania końca świata — za wszelką cenę — czytamy w opisie przygotowanym przez Netflixa.

W serialu „Kierunek: Noc” występują aktorzy z wielu krajów: Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Rosji, Turcji i Polski. W produkcji Netflixa możemy oglądać Ksawerego Szlenkiera.

Poniżej oficjalny zwiastun serialu Netflixa  „Kierunek: Noc”.

RadioZET.pl/netflix/PK