Obserwuj w Google News

Kenny Lynch nie żyje. Brytyjski muzyk zmarł w wieku 81 lat

Piotr Krajewski
1 min. czytania
18.12.2019 13:37
Zareaguj Reakcja

Kenny Lynch nie żyje. Brytyjski muzyk i aktor zmarł 18 grudnia. Zasłynął z utworów „Up on the Roof” i „You Can Never Stop Me Loving You”, a także współpracy z zespołem The Beatles. Miał 81 lat.

Kenny Lynch nie żyje brytyjski muzyk zmarł w wieku 81 lat
fot. East News

Kenny Lynch nie żyje. Brytyjski muzyk zmarł w wieku 81 lat

Kenny Lynch nie żyje. Brytyjski piosenkarz, autor tekstów i aktor zmarł 18 grudnia w Londynie w wieku 81 lat. O śmierci popularnego muzyka poinformowała jego rodzina. Przyczyna śmierci Kenny’ego Lyncha nie została ujawniona, ale od wielu lat artysta chorował na raka prostaty.

Z przykrością informujemy, że nasz tata zmarł dziś w godzinach porannych. Zostanie zapamiętany przez wielu i będzie go brakowało (…) Żegnaj tato, zawsze będziemy cię kochać — napisali najbliżsi w mediach społecznościowych.

Kenny Lynch był jednym z pierwszych czarnoskórych brytyjskich artystów, którzy osiągnęli sukces w popowej branży. Muzyk cieszył się największą popularnością w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, kiedy jego przeboje „Up on the Roof” i „You Can Never Stop Me Loving You” znalazły się w dziesiątce najpopularniejszych utworów w Wielkiej Brytanii.

Brytyjczyk zasłynął także ze współpracy z legendarnymi  The Beatles. Był pierwszym artystą w historii, który nagrał cover utworu zespołu z Liverpoolu. W 1963 roku stworzył swoją wersję ich piosenki „Misery” z debiutanckiego albumu „Please Please Me”. Kilka lat później pojawił się na oficjalnej okładce grupy Wings, którą założył Paul McCartney.

RadioZET.pl/interia.pl,bbc.com/PK