Obserwuj w Google News

Katy Perry w nowym singlu "Harleys in Hawaii". Piątkowa premiera w Radiu ZET

Piotr Krajewski
2 min. czytania
18.10.2019 10:59
Zareaguj Reakcja

„Harleys in Hawaii” to najnowsza piosenka Katy Perry, która jest następcą singli „Small Talk” i „Never Really Over”. Słuchacze Radia ZET usłyszeli premierowo utwór w piątkowej „Sile Muzyki”.

Katy Perry Harleys in Hawaii nowy singiel teledysk wideo
fot. Youtube screen

Katy Perry — Harleys in Hawaii. Nowy singiel i teledysk

Katy Perry zaprezentowała trzeci już w tym roku nowy singiel „Harleys in Hawaii”. W internecie pojawił się także oficjalny teledysk, który artystka nagrała na tytułowych Hawajach.

Po wydaniu dwóch poprzednich singli „Small Talk” i „Never Really Over’, dziennikarze magazynu „Billboard” napisali: „Katy robi teraz najbardziej ekscytującą muzykę od lat! Zaledwie w ciągu kilku miesięcy kompletnie przeobraziła oczekiwania na swój kolejny projekt pośród wielbicieli popu”.

Katy Perry debiutowała w Capital Records krążkiem „One of the Boys” (2008). Status światowej gwiazdy umocniła kolejnym albumem „Teenage Dream” (2010). Dzięki utworom promującym to wydawnictwo, artystka wyrównała rekord Michaela Jacksona w liczbie singli numer 1 z jednego albumu w zestawieniu Billboard Hot 100 („California Gurls”, „Teenage Dream”, „Firework”, „E.T.” i „Last Friday Night”).

„PRISM” (2013) zadebiutował na szczycie list sprzedaży iTunes w ponad stu krajach i sprzedał się w nakładzie przekraczającym 12,5 mln egzemplarzy na całym świecie. Single „Roar”, „Firework” i „Dark Horse” pojedynczo przekroczyły liczbę 10 mln streamów i sprzedanych egzemplarzy. Perry została pierwszą artystką z trzema wyróżnieniami RIAA Digital Single Diamond Awards. Katy to także jedna z pięciu gwiazd muzyki, która przekroczyła 100 mln egzemplarzy sprzedaży cyfrowej, jak również pierwsza artystka Capitol Records, która dołączyła do elitarnego klubu RIAA 100 Million Ceritfied Songs.

Czwarty album artystki, „WITNESS”, zadebiutował na szczycie Billboard Top 200 oraz 1. miejscu iTunes w 46 krajach. Singiel „Chained To The Rhythm” zgromadził ponad miliard streamów i zapewnił Katy status najpopularniejszej wokalistki na VEVO. Liczba streamów całego katalogu gwiazdy przekracza 30 miliardów.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK