Obserwuj w Google News

Kasia Moś prezentuje nowy singiel z płyty z przebojami Karin Stanek. Posłuchaj "Tato kup mi dżinsy"

2 min. czytania
06.05.2022 11:40
Zareaguj Reakcja

Kasia Moś opublikowała kolejny singiel zapowiadający jej najnowszą płytę z coverami Karin Stanek. Tym razem artystka prezentuje własną wersję utworu "Tato kup mi dżinsy".

Kasia Moś
fot. mat. prasowe

Kasia Moś opublikowała nie tak dawno piosenkę "Autostop". To znany przebój Karin Stanek, który w odświeżonej przez wokalistkę wersji zapowiada płytę "Kasia Moś Karin Stanek". Artystka zaprezentowała właśnie kolejny cover, który znajdzie się na albumie.

Kasia Moś opublikowała utwór "Tato, kup mi dżinsy"

Karin Stanek urodziła się w Bytomiu, pod koniec II wojny światowej. W latach 60. ubiegłego wieku należała do najpopularniejszych polskich piosenkarek i była jednym z symboli tzw. bigbitu (lokalne określenie muzyki rockandrollowej). Utwory "Autostop”, "Malowana lala”, czy "Chłopiec z gitarą” znała i nuciła cała Polska od małolatów, po emerytów.

Redakcja poleca

Kasia Moś i jej starszy brat Mateusz Moś również pochodzą z Bytomia. Z tym miastem związany jest też Mateusz Kołakowski. Kreatywna trójka pracuje razem już od jakiegoś czasu, jednak muzyka Karin Stanek zainspirowała ich do działania dopiero niedawno.

Kasia Moś coveruje Karin Stanek

Artyści postanowili zrealizować płytę z coverami znanej wokalistki. Pracując nad nowymi wersjami jedenastu utworów, które Karin Stanek wykonywała z powodzeniem prawie pół wieku wcześniej, zadbali o to, by ich interpretacje były zrozumiałe dla obecnych słuchaczy i muzycznie wpisywały się w trendy współczesnego rynku.

Wymyślona i wyprodukowana przez Mateusza Mosia i Mateusza Kołakowskiego aranżacja przenosi nas muzycznie wielkim skokiem do współczesności. Nieoczywisty, lekko dramatyczny, nowoczesny klubowy podkład niesie znakomicie wokal Kasi Moś.

Oglądaj

Po premierze "Autostopu" nadszedł czas na kolejny hit Karin Stanek w interpretacji artystów młodszego pokolenia. Tym razem Kasia Moś wykonała utwór "Tato kup mi dżinsy". Piosence towarzyszy teledysk zrealizowany w Bytomiu.

Album "Kasia Moś Karin Stanek" ukaże się 27 maja 2022 roku.