Obserwuj w Google News

Kanye West wykluczony z Grammy 2022, teraz nie chcą go na Coachelli. Tysiące ludzi protestuje

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
24.03.2022 08:08
Zareaguj Reakcja

Kanye West może zostać usunięty z kolejnej ważnej imprezy. Fani festiwalu Coachella protestują przeciwko obecności muzyka w line-upie.

Kanye West
fot. Walik Goshorn/Media Punch/INSTARimages.com/Cover Images/East New

Kanye West to jeden z najpopularniejszych raperów na świecie. Artysta słynie ze swoich kontrowersyjnych zachowań, którymi naraża się często nawet swoim fanom. Niedawno Ye naruszył zasady dotyczące mowy nienawiści, zastraszania i nękania na Instagramie. Poskutkowało to banem.

Kanye West zostanie usunięty z kolejnej imprezy?

Od rapera odcięli się również organizatorzy Grammy 2022. Muzykowi nie pomogły nominacje w aż pięciu kategoriach - i tak nie będzie mógł wystąpić na tegorocznej gali "muzycznych Oscarów".

Redakcja poleca

Powód? Coraz bardziej niepokojące wpisy rapera w mediach społecznościowych, w którym muzyk pozwala sobie na rasizm, prześladowanie, groźby i szokujące komentarze. Artysta od dłuższego czasu regularnie atakuje byłą żonę - Kim Kardashian oraz jej nowego partnera - Pete'a Davidsona. Ostatnio pozwolił sobie również na obrażenie Trevora Noah, prowadzącego "Daily Show".

Kanye West nie wystąpi na Coachelli? Tysiące ludzi protestuje

Czara goryczy przelała się, kiedy West opublikował klip do utworu "Eazy". W teledysku postać przypominająca Davidsona zostaje zakopana żywcem. Nagranie nie spodobało się odbiorcom, którzy chcą wykluczyć Westa z kolejnej ważnej imprezy.

10 gwiazd muzyki, które nigdy nie zagrały koncertu w Polsce [GALERIA]

Tym razem chodzi o festiwal Coachella. Na platformie change.org powstała petycja, w której niemal 40 tysięcy osób apeluje o usunięcie znanego rapera z line'upu festiwalu. Jak czytamy w opisie akcji:

Od ponad roku obserwujemy, jak Kanye nęka, manipuluje i krzywdzi Kim, Pete'a i inne osoby. Mamy wrażenie, że nikt nie chce mu się przeciwstawić, a ci, którzy to zrobią, również staną pod jego ostrzałem. Ostatnio zaczął rzucać groźby o faktycznym uszkodzeniu ciała. To żałosne, że nie można nic z tym zrobić. Coachello (wraz z innymi firmami/markami, które z nim współpracują), wstydźcie się. Nie powinniście udostępniać temu człowiekowi miejsca do promowania swoich zachowań.

Co ciekawe, jeszcze niedawno Kanye West groził, że nie wystąpi podczas Coachelli ze względu na Billie Eilish. Artystka przerwała koncert, żeby pomóc jednemu z fanów. Ye uznał, że to celowe nawiązanie do jego przyjaciela Travisa Scotta, który w porę nie zareagował na panikę, jaka wybuchła na festiwalu Astroworld, na którym zginęło 10 osób.