Obserwuj w Google News

Skandal przed Grammy 2022. Kanye West oficjalnie wykluczony z tegorocznej gali

Piotr Krajewski
2 min. czytania
21.03.2022 12:12
Zareaguj Reakcja

Kanye West nie wystąpi na Grammy 2022. Organizatorzy gali zdecydowali się wykluczyć rapera w związku z jego skandalicznymi wpisami w mediach społecznościowych. Artysta obraził w sieci m.in. Trevora Noah, który poprowadzi tegoroczne Grammy.

Kanye West
fot. Chelsea Lauren/REX Shutterstock/EAST NEWS

Kanye West znów w ogniu krytyki. Jeden z najpopularniejszych raperów na świecie coraz częściej szokujące swoim zachowaniem i wypowiedziami w internecie.

Na wpisy artysty zareagowały władze Instagrama, które ostatnio zawiesiły jego konto na kilkadziesiąt godzin ze względu na naruszenie zasad dotyczących mowy nienawiści, zastraszania oraz nękania. Od Kanye Westa odcinają się także organizatorzy Grammy. Raper na pewno nie wystąpi na tegorocznej gali, mimo że jest nominowany aż w pięciu kategoriach.

Zobacz: Grammy 2022: NOMINACJE. Kto jest nominowany? LISTA ARTYSTÓW

Kanye West wykluczony z Grammy 2022. Raper nie wystąpi na gali

Kanye West wykluczony z Grammy 2022. Raper miał wystąpić na tegorocznej gali, ale organizatorzy podjęli decyzję o usunięciu artysty z listy występujących gwiazd.

To konsekwencje afery związanej z wpisami Amerykanina w mediach społecznościowych. Kilka dni temu Kanye West pozwolił sobie na szokujące komentarze, które naruszyły zasady Instagrama odnośnie mowy nienawiści, zastraszania i nękania. W jednym ze wpisów raper obraził Trevora Noah, używając przy tym rasistowskich wyzwisk.

Wcześniej południowoafrykański komik, aktor i jednocześnie prowadzący Grammy 2022 publicznie skrytykował zachowanie Westa w stosunku Kim Kardashian i stanął w jej obronie. Noah stwierdził, że artysta dręczy byłą żonę i nęka ją skandalicznymi wpisami w sieci.

W niedzielę Trevor Noah zareagował na informację o wykluczeniu Kanye Westa z Grammy 2022. Prowadzący przyznał, że nie było jego celem usunięcie artysty z listy występujących gwiazd. Jak informują amerykańskie media, organizatorzy mogli podjąć taką decyzję, aby zapobiec ewentualnemu konfliktowi między gwiazdami podczas wydarzenia.

Warto dodać, że w tym roku Kanye West jest nominowany aż do 5 nagród Grammy. Nagrodzony dotąd 22 statuetkami raper ma szansę na triumf m.in. w kategoriach "album roku", "najlepsza piosenka rap" czy "najlepszy album rap".

Redakcja poleca

Grammy 2022: kiedy i gdzie odbędzie się gala? [DATA, TERMIN]

Grammy 2022 odbędzie się odbędzie się 3 kwietnia w MGM Grand Garden Arena w Las Vegas.

Tegoroczna gala rozdania prestiżowych nagród miała odbyć się pod koniec stycznia, ale organizatorzy byli zmuszeni ją przełożyć w związku z szalejącym wariantem Omikron.

RadioZET.pl/variety.com