Obserwuj w Google News

Kanye West pozwany przez pastora. Duchowny domaga się odszkodowania

1 min. czytania
10.05.2022 14:11

Kanye West pozwany przez pastora za utwór na płycie "Donda". Duchowny zarzucił raperowi wykorzystanie bez jego zgody fragmentu kazania, domaga się odszkodowania.

Kanye West
fot. REX/EAST NEWS

Kanye West potrafi wywołać kontrowersje. Ostatnie działania muzyka sprawiły, że został wykluczony z Grammy 2022, a nawet pojawiły się protesty w związku z jego udziałem w Coachelli.

Kanye West pozwany przez pastora. Duchowny domaga się odszkodowania

Tym razem znany raper naraził się pastorowi. David Paul Moten pozwał Westa oraz wytwórnie Universal Music Group z powodu utworu "Come To Life".

Redakcja poleca

Kanye West wykorzystał na kawałku pochodzącym z płyty "Donda" fragmenty kazania Montena. Pastor twierdzi, że nie wyraził na to zgody i teraz domaga się odszkodowania.

Oglądaj

Pastor pozwał Kanye Westa. Poszło o fragment jego kazania

Prawnicy Montena podkreślają, że słowa pastora to aż 20 procent całości nagrania, co niewątpliwe będzie ważnym argumentem, gdy dojdzie do rozprawy.
Kanye West ani jego wytwórnia nie skomentowali sprawy.

To nie pierwszy raz, kiedy raper umieszcza fragmenty czyjejś pracy w piosenkach. W 2013 roku wykorzystał twórczość węgierskiego piosenkarza w "New Slaves", trzy lata później w utworze "Ultralight Beam" pojawiły się sample z dziecięcych modlitw, a w "Freeee (Ghost Town pt.2)" fragmenty pracy teatralnej o jamajskim aktywiście Marcusie Garvey'u.

RadioZET.pl/reuters.com