Obserwuj w Google News

Kalush Orchestra: koncerty zwycięzcy Eurowizji 2022 w Polsce. Kiedy i gdzie? [DATY, MIASTA]

2 min. czytania
17.05.2022 09:42
Zareaguj Reakcja

Kalush Orchestra to zwycięzca Eurowizji 2022. Ukraińska piosenka "Stefania" zachwyciła także widzów w Polsce, którzy dali jej najwyższą notę. Dobra wiadomość dla wszystkich polskich fanów zespołu – Ukraińcy wkrótce wystąpią w naszym kraju. Gdzie i kiedy obędą się koncerty Kalush Orchestra w Polsce? Znamy daty i miejsca.

Kalush Orchestra Eurowizja 2022
fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Eurowizję 2022 wygrał w wielkim stylu zespół Kalush Orchestra, dzięki któremu Ukraina już po raz trzeci triumfowała w słynnym konkursie. Utwór "Stefania" to pierwsza piosenka hip-hopowa, która zwyciężyła na eurowizyjnej scenie.

Już wkrótce zwycięzcy Eurowizji 2022 przyjadą do naszego kraju, aby zaprezentować swoją muzykę. Gdzie i kiedy obędą się koncerty Kalush Orchestra w Polsce? Znamy daty i miejsca.

Redakcja poleca

Kalush Orchestra: koncerty w Polsce 2022. Kiedy i gdzie? [DATY, MIASTA]

Zespół Kalush Orchestra wystąpi na kilku koncertach na przełomie czerwca i lipca. Pod koniec lipca zwycięzcy Eurowizji 2022 pojawią się także na festiwalach w Poznaniu, Kołobrzegu i Szczecinie.

Poniżej pełna lista koncertów Kalush Orchestra w Polsce:

  • 30 czerwca – Skwer Play, Letnia scena B17, Poznań
  • 1 lipca – Klub Kwadrat, Kraków
  • 2 lipca – Centrum Koncertowe A2, Wrocław
  • 3 lipca – Progresja, Warszawa
  • 23 lipca – Edison Festival 2022, Baranowo (Poznań)
  • 30 lipca – Festiwal Garaże, Szczecin
  • 30 lipca – Sun Festival, Kołobrzeg

Bilety na koncerty Kalush Orchestra w Polsce są już dostępne w sprzedaży. Wejściówki można kupić w największych bileteriach internetowych lub na stronach internetowych festiwali.

Redakcja poleca

Kalush Orchestra: kim są zwycięzcy Eurowizji 2022 z Ukrainy?

Kalush Orchestra to ukraiński zespół hip-hopowy założony w 2019 roku. Grupę tworzą: Oleh Psiuk, Vlad Kurochka, Tymofii Muzychuk, Vitalii Duzhyk, Andriy Handzyuk, Oleksandr Slobodianyk i Ihor Didenchuk. Ten ostatni jest także częścią formacji Go_A, która podbiła Eurowizję 2021 z utworem "Shum" i zajęła wysokie 5. miejsce.

Nazwa zespołu Kalush Orchestra pochodzi od nazwy miasta Kałusz, które leży w obwodzie iwanofrankiwskim na zachodzie Ukrainy. To właśnie stamtąd pochodzi jeden z członków, Oleh Psiuk.

Muzyka i piosenki Kalush Orchestra charakteryzują się mieszanką rapu, hip-hopu i brzmień typowych dla folkloru ukraińskiego.