Obserwuj w Google News

Justyna Majkowska wraca na scenę? Po 20 latach opowiedziała, dlaczego odeszła z Ich Troje

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
22.04.2022 12:39
Zareaguj Reakcja

Justyna Majkowska po 20 latach opowiedziała w wywiadzie, dlaczego odeszła z Ich Troje. Wokalistka zapowiedziała także nową muzykę. Na stałe wróci na scenę?

Justyna Majkowska i Michał Wiśniewski
fot. Eurovision 2003/YouTube

Justyna Majkowska dołączyła do grupy Ich Troje w 2001 roku. Chociaż przez zespół przewinęło się wiele wokalistek, to właśnie pochodząca ze Zduńskiej Woli piosenkarka zapadła w pamięci fanów kapeli najmocniej.

Justyna Majkowska z Ich Troje. Jak dziś wygląda? Dlaczego odeszła?

Nic dziwnego, obecność Justyny w Ich Troje zbiega się z największymi sukcesami i pikiem popularności zespołu. Artystka nagrała z Jackiem Łągwą i Michałem Wiśniewskim przeboje takie jak "Powiedz", "Razem, a jednak osobno" czy "Zawsze z tobą chciałbym być". Dwa razy wzięła również udział w Eurowizji. W 2003 roku Ich Troje wystartowało w konkursie z piosenką "Keine Grenzen/Żadnych Granic", a 3 lata później powrócili do rywalizacji, wykonując "Follow My Heart".

Redakcja poleca

Majkowska odeszła z zespołu po dwóch latach bardzo intensywnej kariery. Wokalistka wspomina ten czas w rozmowie "Co za tydzień" jako bardzo stresujący i intensywny.

W Ich Troje musiałam podołać życiu w stresie na okrągło. Czasami miałam na scenie przyklejony uśmiech, zaciskałam zęby, ale momentami było też dużo zabawy. Niczego nie żałuję. Nie chciałabym cofnąć czasu.

Żałują jednak fani Ich Troje, którzy mimo upływu 20 lat w większości to właśnie Justynę kojarzą z zespołem i tęsknią za jej wokalem. Artystka przyznaje, że bardzo zaskoczył ją taki obrót spraw.

Rozumiem, jak to jest, gdy człowiek przyzwyczai się do jakiegoś głosu czy osoby. Takich komentarzy jest sporo, bo jednak po odejściu z Ich Troje niewiele tworzyłam. Ale to jest miłe, że po 20 latach ludzie nadal o mnie pamiętają.

Majkowska po odejściu z Ich Troje poświęciła się pracy z niepełnosprawną młodzieżą. Regularnie jednak wracała na scenę jako artystka solowa, ale też w towarzystwie Ich Troje. Uczestniczyła w 10-leciu zespołu, w 2016 roku nagrała utwór z Michałem Wiśniewskim, a dwa lata później wzięła udział w jubileuszu lidera czerwonowłosego wokalisty.

Eurowizja: najwyższe miejsca Polski. Kto najlepiej poradził sobie w konkursie? [GALERIA]

Justyna Majkowska z Ich Troje wkrótce wyda nową muzykę

Fani Majkowskiej jednak chcą więcej. Czy artystka wróci na scenę? W wywiadzie dla "Co za tydzień" piosenkarka podkreśla, że na pewno nie na stałe, ale muzyka nadal pozostaje jej pasją.

Wokalistka zdradziła, że niedawno nagrała kilka piosenek i wkrótce je wyda. Stworzyła między innymi utwór "Kolejny nudny dzień" wraz z Piotrem Cajdlerem, którego możecie posłuchać poniżej:

Oglądaj

Jak pisze Justyna za pośrednictwem swojego Facebooka:

Od jakiegoś czasu pracujemy razem w studiu nad kilkoma utworami. Być może już niebawem - późną wiosną - będziemy się mogli z Wami nimi podzielić.