Obserwuj w Google News

Znane gwiazdy w nowym teledysku Julii Wieniawy. Kto wystąpił w klipie? [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
19.04.2022 13:35

Julia Wieniawa prezentuje nowy singiel "Nie mów", który jest kolejną zapowiedzią jej debiutanckiego albumu. Piosenkę promuje teledysk z udziałem znanych polskich gwiazd – Dawida Ogrodnika, Cezarego Pazury i Ten Typ Mesa.

Julia Wieniawa
fot. mat. prasowe / Karolina Jackowska

Julia Wieniawa łączy karierę aktorki i piosenkarki. 23-latka stawia coraz śmielsze kroki w świecie muzyki i przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty.

Jej kolejnym zwiastunem jest nowy singiel zatytułowany "Nie mów". Utwór promuje oficjalny teledysk z udziałem znanych polskich aktorów.

Redakcja poleca

Julia Wieniawa i nowy singiel "Nie mów". W teledysku Dawid Ogrodnik, Cezary Pazura, Ten Typ Mes

Julia Wieniawa zaprezentowała nowy singiel "Nie mów", który współtworzyła z Marcinem Januszkiewiczem (tekst) i Mikołajem Dobberem (muzyka). Utwór nawiązuje do brzmień lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych.

Uwielbiam zabawę formą. Takie jest właśnie „Nie mów” zarówno w warstwie muzycznej, jak i wizualnej. Do współpracy przy tym utworze – za namową mojego chłopaka – zaprosiłam producenta Mikołaja Dobbera oraz tekściarza Marcina Januszkiewicza, którzy zaproponowali mi nawiązanie do retro dźwięków lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych. To vibe, który kocham od dzieciństwa, dlatego uznałam, że ta piosenka musi być singlem – mówi Julia.

Redakcja poleca

Piosenkę promuje teledysk, który – jak wyjaśnia sama Wieniawa – jest "gangsterską nowelą". W klipie wyreżyserowanym przez Kingę Brocką pojawia się trzech mafijnych bossów granych przez Dawida Ogrodnika, Cezarego Pazurę i Ten Typ Mesa.

Chciałam stworzyć historię, w której mocnym akcentem będzie motyw „nie zadzieraj z dziewczynami”, a jeszcze bardziej zależało mi na tym, żeby klip był dobrą zabawą dla Julki aktorów i ekipy. Stąd pomysł na Julkę w roli wkurzonej żony w gangsterskim przejaskrawionym światku. Wszystko z przymrużeniem oka i z estetycznym kiczem. Takim creme de la creme był casting – ważny w procesie tworzenia tych postaci – zdradza reżyserka.

Płyta Julii Wieniawy. Kiedy premiera debiutanckiego albumu?

Debiutancka płyta Julii Wieniawy ukaże się już w czerwcu tego roku. Tytuł albumu nie jest jeszcze znany.

Nadchodzący krążek promowały już single "Na Darmo" i "Rozkosz", które mogą pochwalić się milionami odtworzeń w serwisie YouTube.

Lady Gaga
7 Zobacz galerię
fot. East News

RadioZET.pl/mat.prasowe