Obserwuj w Google News

„Joker” w ogniu krytyki. W filmie pojawia się piosenka muzyka skazanego za pedofilię

Piotr Krajewski
1 min. czytania
08.10.2019 15:00
Zareaguj Reakcja

Film „Joker” bije rekordy popularności. Widzowie z całego świata zachwycają się niesamowitą rolą Joaquina Phoenixa. Wielu internautów zaczęło jednak krytykować twórców „Jokera” za użycie w filmie piosenki Gary’ego Glittera, który został skazany za pedofilię.

Joker w filmie pojawia się piosenka muzyka Garyego Glittera skazanego za pedofilię widzowie wściekli
fot. Youtube screen

Joker: widzowie oburzeni wykorzystaniem piosenki Gary’ego Glittera, skazanego za pedofilię

„Joker” w ogniu krytyki internautów. Choć film w reżyserii Todda Phillipsa robi furorę w kinach na całym świecie, wiele osób zarzuca twórcom użycie pewnej piosenki w ścieżce dźwiękowej.

Mowa o utworze „Rock and Roll Part 2” z repertuaru Gary’ego Glittera. Kawałek pojawia się w scenie, gdzie główny bohater (grany przez Joaquina Phoenixa) tańczy na schodach przed swoim mieszkaniem. Widzowie są oburzeni, że w „Jokerze” wykorzystano piosenkę brytyjskiego wokalisty, który w 2015 roku został skazany na 16 lat więzienia za pedofilię. Piosenkarz dopuścił się próby gwałtu, kilku napaści na tle seksualnym i uprawiania seksu z dziewczynką poniżej 13. roku życia.

Wielu internautów jest wręcz wściekłych, że za wykorzystanie utworu Glitter otrzyma najprawdopodobniej ogromną sumę pieniędzy.

Słyszałem wiele dobrego na temat nowego "Jokera". Ogromnym rozczarowaniem jest jednak to, że twórcy użyli piosenki Gary'ego Glittera. Ta kanalia dostanie za to setki tysięcy funtów z tantiem — napisał oburzony internauta.

RadioZET.pl/kultura.onet.pl/PK