Obserwuj w Google News

Joe Long nie żyje. Basista Four Seasons zmarł na COVID-19

1 min. czytania
23.04.2021 11:00
Zareaguj Reakcja

Joe Long nie żyje. Były basista grupy Four Season zmarł z powodu koronawirusa w wieku 89 lat. Smutną wiadomość na temat artysty przekazali jego koledzy z zespołu. 

Basista
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Joe Long nie żyje. W wieku 89 lat zmarł basista amerykańskiej rockowej formacji The Four Seasons popularnej w latach 60. i 70. To już drugi członek zespołu, który zmarł w ostatnim czasie z powodu komplikacji wywołanych koronawirusem. Wcześniej odszedł Tommy DeVito.

Joe Long nie żyje. Basista The Four Seasons zmarł z powodu koronawirusa

O śmierci artysty poinformowali koledzy z zespołu muzyka. Oświadczenie członków Four Seasons opublikował między innymi NJ.com i portal People.

Redakcja poleca

"Zmarł nasz drogi kolega z zespołu, Joe Long. Przesyłamy głębokie kondolencje jego rodzinie, przyjaciołom i fanom. Będziemy tęsknić" - napisał Frankie Valli i Bob Gaudio.

Joe Long z Four Seasons. Kim był muzyk?

Long był wykształconym muzykiem klasycznym, jednak jego kontuzja ręki sprawiła, że musiał zrezygnować z pełnienia funkcji głównego kontrabasisty w Filharmonii Nowojorskiej. Joe przerzucił się na gitarę basową Fendera i zaczął grać rock and rolla. Zanim dołączył do Four Season udzielał się w wielu innych rockowych formacjach.

Muzyk występował i nagrywał z Four Seasons do połowy lat 70. Potem założył grupę LaBracio, a jeszcze później jazzowy skład Jersey Bounce. W wywiadzie z 2007 roku Long wyznał, że nadal gra okazjonalne koncerty i czasem coś nagrywa, jednak głównie spędza czas na emeryturze.

Media donoszą, że przyczyną śmierci artysty był COVID-19.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/People