Obserwuj w Google News

James Burke z Five Stairsteps nie żyje. Zespół zasłynął z kultowego hitu „O-o-h Child”

1 min. czytania
24.02.2021 11:05
Zareaguj Reakcja

James Burke nie żyje. Wokalista i członek słynnego zespołu Five Stairsteps zmarł w wieku 70 lat. Grupa zdobyła popularność za sprawą hitu „O-o-h Child”, który został uznany przez magazyn „Rolling Stone” za jedną z 500 najlepszych piosenek w historii muzyki.

znicz
fot. shutterstock.com

James Burke nie żyje. Wokalista zmarł w piątek w wieku 70 lat. Śmierć muzyka potwierdził w rozmowie z „Rolling Stone” jego brat i członek Five Stairsteps, Dennis Burke.

James Burke z Five Stairsteps nie żyje. Zespół zasłynął z hitu „O-o-h Child”

Przyczyną śmierci Jamesa Burke’a było zapalenie płuc. Magazyn „Rolling Stone” informuje jednak, że choroba nie była związana z zakażeniem koronawirusem.

James Burke zdobył popularność przede wszystkim jako członek Five Stairsteps, słynnego soulowego zespołu z Chicago, w którym występowało rodzeństwo Burke’ów.

Działająca w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych grupa wydała łącznie sześć albumów studyjnych. Zdecydowanie największym przebojem Five Stairsteps był wydany w 1970 roku utwór „O-o-h Child”, który na stałe zapisał się w historii amerykańskiej muzyki. Hit doczekał się mnóstwa coverów i pojawił się w wielu filmach oraz serialach. Magazyn „Rolling Stone” umieścił piosenkę na liście 500 najlepszych utworów w dziejach muzyki.

Zobacz także:  U-Roy nie żyje. Legenda reggae i dancehallu zmarła w wieku 78 lat

RadioZET.pl/rollingstone.com