Obserwuj w Google News

Jahn Teigen nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmarł w wieku 70 lat

Piotr Krajewski
1 min. czytania
26.02.2020 11:58
Zareaguj Reakcja

Jahn Teigen nie żyje. Uczestnik Konkursu Piosenki Eurowizji zmarł w wieku 70 lat. Piosenkarz aż trzykrotnie reprezentował Norwegię na Eurowizji. Zasłynął przede wszystkim z występu w 1978 roku, kiedy jako pierwszy uczestnik konkursu otrzymał zero punktów.

Jahn Teigen nie żyje uczestnik Eurowizji zmarł w wieku 70 lat
fot. Youtube screen

Jahn Teigen nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmarł w wieku 70 lat

Jahn Teigen nie żyje. Norweski wokalistka i uczestnik Konkursu Piosenki Eurowizji zmarł w poniedziałek w wieku 70 lat. O śmierci piosenkarza poinformował jego menadżer.

Norweg wystąpił na Eurowizji aż trzykrotnie. Reprezentował swój kraj w 1978, 1982 i 1983 roku, ale to pierwszy występ w konkursie przyniósł mu ogromną popularność.

Co ciekawe, nie dlatego, że Jahn Teigen zajął wysokie miejsce. Norweski wokalista był pierwszym uczestnikiem Eurowizji, który po wprowadzeniu nowego systemu głosowania otrzymał za swój występ zero punktów. Mimo braku sukcesu w konkursie piosenka „Mil etter mil” stała się hitem w całej Skandynawii.

W kolejnych latach Jahn Teigen kilkukrotnie występował w Melodi Grand Prix, czyli norweskich preselekcjach do Eurowizji, ale nie udało mu się wygrać. Po raz ostatni brał udział w eliminacjach w 2005 roku.

RadioZET.pl/escxtra.com, eurovision.tv/PK