Obserwuj w Google News

Jacek Szymkiewicz nie żyje. Znamy przyczynę śmierci i szczegóły pogrzebu Budynia z Pogodno

Joanna Chojnacka
1 min. czytania
14.04.2022 08:31
Zareaguj Reakcja

Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje. Muzyk znany z grupy Pogodno miał zaledwie 48 lat. Ujawniono przyczynę śmierci oraz szczegóły pogrzebu artysty.

Jacek Szymkiewicz
fot. Karol Makurat/REPORTER

Jacek Szymkiewicz nie żyje. Muzyk znany jako "Budyń" był twórcą formacji Pogodno, występował też z zespołem Babu Król, rozwijał karierę solową, współpracował z gwiazdami takimi jak Hey, Monika Brodka, Varius Manx czy Natalia Nykiel.

Jacek Szymkiewicz nie żyje. Znamy przyczynę śmierci artysty

Artysta zmarł 12 kwietnia 2022 roku. Zaledwie dzień przed śmiercią Szymkiewicza w sieci pojawiła się zapowiedź kolejnego projektu, w którym wziął udział. W mediach społecznościowych ogłoszono wydanie debiutanckiej płyty formacji Monofon.

Redakcja poleca

Szymkiewicz zmarł niespodziewanie, a smutną informację przekazała jego żona. Nie zdradziła przyczyny śmierci "Budynia", co wywołało plotki. Jacek Nizinkiewicz zdementował wszystkie przypuszczenia i teorie krążące po sieci. Umieścił na Twitterze wpis, w którym wyjaśnił sytuację.

Chciałbym uciąć spekulacje, Jacek zmarł z przyczyn naturalnych. Zawał. Miał wiele planów i miał dla kogo żyć.

Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje. Szczegóły pogrzebu

Pogrzeb Jacka Szymkiewicza odbędzie się w środę 20 kwietnia o godzinie 12.00 na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie przy ul. Kazimierza Wóycickiego 14.

Gwiazdy muzyki, które odeszły w 2021 roku. Ich już z nami nie ma [ZDJĘCIA]

Jak czytamy w mediach społecznościowych "Budynia":

Uroczystość pogrzebowa będzie miała formę odprowadzenia Jacka od bramy głównej cmentarza do miejsca jego spoczynku.

Bliscy muzyka zaapelowali, aby nie przesadzać z kupnem kwiatów dla zmarłego artysty. Oświadczyli również, że po uroczystości zapraszają wszystkich przyjaciół twórcy do MokoTuff, gdzie nastąpi nieoficjalna część pożegnania lidera Pogodno.