Obserwuj w Google News

Izabela Trojanowska zaśpiewała swój wielki hit. W tle Jan Paweł II, Jezus i siostra Faustyna

2 min. czytania
26.04.2022 14:12
Zareaguj Reakcja

Izabela Trojanowska wystąpiła w warszawskim Parku Moczydło. Na scenie wykonała swój wielki hit na tle wizerunków Jezusa i Jana Pawła II. W sieci zawrzało.

Izabela Trojanowska
fot. Kulturalnipl/Facebook

Izabela Trojanowska to polska piosenkarka oraz aktorka filmowa i teatralna. Artystka w 2020 roku świętowała swoje 40-lecie pracy artystycznej. Rok później zasiadła na fotelu jurorki w programie "The Voice Senior".

Izabela Trojanowska zaśpiewała wielki hit w Warszawie. W sieci zawrzało

Do dziś wokalistka jest najbardziej znana ze swojego hitu "Wszystko, czego dziś chcę". Utwór został wydany na jej debiutanckim albumie "Iza" w 1981 roku i wzbudził wiele kontrowersji.

Redakcja poleca

Podkład do kawałka nagrał zespół Budka Suflera, z którym Trojanowska wówczas koncertowała. Tekst do utworu budził w niektórych słuchaczach zgorszenie. Jak pisze na stronie Biblioteki Polskiej Piosenki Ryszard Wolański, utwór to zakamuflowany erotyk, w którym podmiot liryczny oczekuje od partnera wyłącznie szybkiego seksu, nie chce się angażować i snuć planów na przyszłość.

Izabela Trojanowska śpiewa kontrowersyjny utwór. W tle Jan Paweł II, Jezus i siostra Faustyna

W rozmowie z "Playboyem" Andrzej Mogielnicki, autor tekstu do przeboju opowiadał, że Izabela Trojanowska nie zauważyła seksualnych aluzji w kawałku i że nie miała pojęcia, o czym naprawdę traktuje tekst. Mężczyzna podkreślił, że gdyby było inaczej, nigdy nie wykonałaby podobnej piosenki.

W biografii Michała Grzesieka "Lady Pank. Biografia nieautoryzowana" czytamy z kolei, że Mogielnicki określa swój tekst jako jeden z najbardziej obrazoburczych, jakie stworzył.

Izabela Trojanowska wykonała niedawno nieśmiertelny przebój w Parku Moczydło w Warszawie. Publiczność zareagowała na występ artystki na tyle entuzjastycznie, że dołączyła do wokalistki na scenie. Fani Trojanowskiej w różnym wieku bujali się do znanego refrenu.

W sytuacji nie byłoby może nic bardzo dziwnego, gdyby nie fakt, że w tle występu powiewały pasy materiałów ozdobione wizerunkiem Jana Pawła II, siostry Faustyny oraz Jezusa. 

Nagranie z występu trafiło do sieci i szybko zostało skomentowane przez zaskoczonych widzów. Oglądający nie kryli swojego zażenowania i zdziwienia nietypowym połączeniem wszystkich elementów, które widzimy w materiale wideo.

Szanuję śpiewanie piosenki o kobiecym orgazmie przed największym Polakiem JP2 - ironizuje Łukasz.

Cudownie krindżowa biesiada - dodaje Kuba.

Jednak w komentarzach nie zabrakło także wiernych fanów Trojanowskiej, którym najwyraźniej nie przeszkadza żadna sceneria i kontekst występów idolki. Obok słów krytyki pojawiły się też wpisy pełne zachwytu.

IZA - jest the best - pisze Piotr.

Dziękujemy! Super filmik - dodaje Ola.

Nagranie można obejrzeć na fanpage'u Kultiralnipl: