Obserwuj w Google News

Piątkowe premiery w Radiu ZET: nowe single Imagine Dragons, LP i Twocolors

3 min. czytania
12.03.2021 15:53

Piątek pełen gorących premier na antenie Radia ZET. Tym razem nasi słuchacze usłyszą nowość od duetu Twocolors, a także zupełnie nowe single Imagine Dragons i LP.

Imagine Dragons
fot. mat. prasowe

Twocolors i nowy singiel „Bloodstream”

Twocolors, autorzy wielkiego hitu „Lovefool”, wrócili z nowym singlem zatytułowanym „Bloodstream”. Tym razem berliński duet DJ-ów i producentów prezentuje utwór łączący charakterystyczne instrumenty dęte, głęboką linię basu oraz z miejsca zapadający w pamięć drop.

„Bloodstream” to piosenka o utraconej miłości. Każda komórka twojego ciała pożąda drugiej osoby i przechodzisz bardzo trudny czas. Czujesz, że bez niej nie dasz rady. To stale wraca. Oddałbyś wszystko, by po raz ostatni poczuć zastrzyk życiodajnej energii – mówi Twocolors.

To pierwszy nowy utwór Twocolors od czasu wydanego w 2020 coveru „Lovefool”, który podbił listy przebojów na całym świecie, także w Polsce. Piosenka zgromadziła dotychczas 865 milionów streamów i dotarła do 21. miejsca w światowym zestawieniu Shazama. Singiel „Lovefool” ma status złota w Polsce, Kanadzie, Francji i Niemczech, platyny w Finlandii, podwójnej platyny w Austrii i Szwajcarii oraz potrójnej platyny w Rosji.

Premiera nowego singla „Bloodstream” Twocolors już po godz. 13:00 na antenie Radia ZET.

Imagine Dragons i nowy singiel „Follow You”

Imagine Dragons powrócił z pierwszym premierowym materiałem od 2018 roku. Słynny zespół zaprezentował dwa nowe utwory „Follow You” oraz „Cutthroat”.

Dan Reynolds zdradził, w jakich okolicznościach powstała piosenka „Follow You”. Okazuje się, że wokalista Imagine Dragons był w drodze do podpisania papierów rozwodowych i nagle otrzymał zmieniającą wszystko wiadomość od żony. Para postanowiła odsunąć decyzję o rozstaniu. Dzięki temu małżeństwo przetrwało kryzys.

Wyprodukowane przez Joela Little „Follow You” to miłosna piosenka pełna psychodelicznych gitar oraz zawiłych aranżacji.

Ostatnie lata były trudnym czasem dla Imagine Dragons. Muzycy zmagali się z wieloma osobistymi problemami, m.in. utratą bliskich przyjaciół i członków rodziny. Dan Reynolds poinformował pod koniec 2019 roku, że robi sobie przerwę od kariery muzycznej. Następnie pojawiła się pandemia, ale jak przyznaje sam zespół, długa przerwa okazała się świetnym zastrzykiem kreatywności.

Musieliśmy odejść od wszystkiego na chwilę, by wyjaśnić sobie w głowie parę spraw i odnaleźć szczęście – powiedział wokalista Imagine Dragons.

Premiera nowego singla „Follow You” Imagine Dragons już po godz. 20:00 na antenie Radia ZET.

LP i nowy singiel „One Last Time”

LP zaprezentowała nowy utwór „One Last Time”, który jest kolejną zapowiedzią trzeciej już płyty piosenkarki. Długo wyczekiwany album ukaże się jeszcze w tym roku.

Piosenka powstawała w Atenach i San Jose del Cabo w Meksyku, gdzie LP towarzyszył producent Mike Del Rio. Za mix utworu odpowiada Manny Marroquin, a za master wielokrotna zdobywczyni nagrody Grammy Emily Lazar.

„One Last Time” to opowieść o ulotnej naturze relacji - tych romantycznych czy wszystkich innych oraz o tym, jak cenny jest każdy moment naszego życia. Bez względu na to, jak wiele (czy właśnie niewiele) dostajemy od drugiej osoby, okazuje się, że często potem rozmyślamy nad przeszłością i tym, co mogliśmy powiedzieć czy zrobić, kiedy jeszcze była ku temu okazja, zanim nasz wspólny czas dobiegł końca – mówi LP.

Premiera nowego singla „One Last Time” LP już po godz. 22:00 na antenie Radia ZET.

RadioZET.pl/mat.prasowe