Obserwuj w Google News

Harry Styles zapowiedział nowy album. Kiedy premiera "Harry's House"?

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
24.03.2022 13:33
Zareaguj Reakcja

Harry Styles zapowiedział trzecią solową płytę. Kiedy premiera "Harry's House"? Czy artysta inspirował się utworem Joni Mitchell z 1975 roku?

Harry Styles
fot. shutterstock.com

Harry Styles został niedawno przyłapany na kręceniu nowego teledysku. Artysta pojawił się wraz z wielkim łożem i ekipą filmową pod Pałacem Buckingham. Fani domyślili się, że sytuacja może oznaczać tylko jedno - zapowiedź nowej płyty.

Harry Styles wyda "Harry's House". Kiedy premiera nowego albumu?

Ostatnie wydawnictwo Stylesa, "Fine Line" z 2019 roku nadal nie znudziło się jego słuchaczom. Album zrobił prawdziwą furorę także wśród polskich fanów. W naszym kraju płyta sprzedała się w nakładzie 60 tysięcy egzemplarzy i osiągnęła status potrójnej platyny.

Redakcja poleca

Na następczynię "Fine Line" nie będziemy musieli już długo czekać. Nowy album Harry'ego Stylesa ukaże się jeszcze w 2022 roku. Muzyk ogłosił, że nadchodzący materiał, nad którym pracował w ostatnim czasie, zostanie wydany już 20 maja. Niebawem muzyk rozpocznie również promocję swojego wydawnictwa, możemy zatem oczekiwać singli i teledysków autorstwa wokalisty.

Harry Styles zapowiada "Harry's House". Co na to Joni Mitchell?

Zagraniczne media podają, że Styles pracował nad nową płytą już od początku 2020 roku i część materiału stworzył, zanim rozpoczęła się pandemia. Ponoć większość piosenek zostało nagranych w Wielkiej Brtyanii.

Styles zamieścił w sieci krótką zapowiedź swojego najnowszego dzieła zatytułowanego "Harry's House".

Oglądaj

Tytuł jest niemal identyczny jak piosenka Joni Mitchell z albumu "The Hissing of Summer Lawns" z 1975 roku. Artystka umieściła na nim utwór "Harry's House/Centerpiece” opowiadający o rozpadającym się małżeństwie.

Chwilę po tym gdy Styles podzielił się nowiną na temat nowej płyty, Joni Mitchell udostępniła informację na swoim Twitterze. Napisała, że "kocha" nowy tytuł płyty wokalisty. Jak widać, świadoma lub nie inspiracja jej kompozycją zupełnie nie przeszkadza kultowej artystce.

RadioZET.pl/NME