Obserwuj w Google News

Piątkowe premiery w Radiu ZET: Harry Styles, Gryffin & OneRepublic, Alok & Bastille [WIDEO]

Piotr Krajewski
4 min. czytania
01.04.2022 14:02
Zareaguj Reakcja

Piątek pełen gorących premier na antenie Radia ZET. Nasi słuchacze mogą liczyć na nowości m.in. od Harry’ego Stylesa, Aloka i Bastille czy Gryffin i OneRepublic.

Harry Styles Gryffin OneRepublic
fot. mat. prasowe

Piątek pełen muzycznych nowości na antenie Radia ZET. Przez cały dzień nasi słuchacze mogą liczyć na najgorętsze od najpopularniejszych artystów z całego świata.

Harry Styles – "As It Was"

"As It Was" zapowiada długo oczekiwany 13-utworowy album „Harry’s House”, którego premiera zaplanowana jest na 20 maja. W teledysku do singla “As It Was”, który został nakręcony miesiąc temu w Londynie, Harry Styles nawiązał współpracę z Tanu Muino - nominowaną do nagrody Grammy ukraińską reżyserką.

Zrobienie klipu dla Harry’ego Stylesa było spełnieniem marzenia z mojej "bucket list", bo jest on moim ulubionym artystą. Kręcenie tego teledysku było słodko-gorzkim doświadczeniem, ponieważ były to jedne z najszczęśliwszych dni w moim życiu, ale podczas drugiego dnia nagrań rozpoczęła się inwazja na mój kraj, Ukrainę, więc można sobie wyobrazić, jakie towarzyszyły nam emocje. Ja i mój zespół z Ukrainy włożyliśmy w ten klip mnóstwo miłości, co doskonale widać na ekranie – mówi Tanu.

Premiera utworu po godz. 11:00 w Radiu ZET.

Alok & Bastille – "Run Into Trouble"

Bastille łączy siły z brazylijską ikoną muzyki dance – Alokiem. Efektem tej współpracy jest singiel „Run Into Trouble”. Jak czytamy w opisie piosenki, utwór łączy wokal Dana Smitha z gładkimi syntezatorami oraz chwytliwą linią basu.

 Uwielbiamy melancholijne bangery, więc czas spędzony na pracy nad „Run Into Trouble” z Alokiem był wspaniały. Dzięki niemu w piosence zagościła euforia. Nie możemy się doczekać, aż będziemy mogli grać tę piosenkę na żywo – mówi Bastille.

Brytyjski zespół już wkrótce wystąpi w Polsce. Koncert Bastille odbędzie się 22 listopada 2022 roku na warszawskim Torwarze.

Premiera utworu po godz. 14:00 w Radiu ZET.

Blu DeTiger – "Hot Crush Lover"

Blu DeTiger prezentuje nowy singiel „Hot Crush Lover”. Nowy utwór wokalistki i basistki zaczyna się od energetycznego krzyku, po którym pojawia się charakterystyczny bas, błyszczące popowe dźwięki i zaraźliwy refren. Współproducentem nagrania jest John Hill (dwukrotnie nominowany do Grammy w kategorii Producent roku), a współautorem Lowell.

W tej piosence chodzi o to, by odpuścić i otworzyć się na możliwość poznania kogoś innego. Chodzi o to, by otrząsnąć się z tego, co się czuje, nabrać pewności siebie, nauczyć się dobrze bawić i żyć bez zahamowań – mówi artystka.

Pod koniec 2021 roku, po sukcesie debiutanckiej EP-ki „How Did We Get Here?”, Blu podpisała kontrakt z Capitol Records. Wydawnictwo, które zapewniło jej rozgłos zgromadziło 90 milionów streamów, m.in. za sprawą przebojowego singla „Figure It Out”. W tym roku artystkę można było zobaczyć w programie „Saturday Night Live”, gdzie wystąpiła z Bleachers. Niedawno współpracowała z Olivią Rodrigo przy nowej wersji „Brutal” zrealizowanej na potrzeby dokumentu „Driving Home 2 U”. Blu DeTiger będzie też można usłyszeć w nagraniu Gayle „e-z” z UPSAHL.

Premiera utworu po godz. 18:00 w Radiu ZET.

Shanguy – "Lava"

Grupa Shanguy, która podbiła listy przebojów hitami „La louze”, „King Of The Jungle”, „Désolée (Paris/Paname)”, powraca z kolejnym singlem. Piosenka "Lava" łączy w sobie wpadającą w ucho melodię, taneczny drop i popowe elementy. Nie brakuje gitarowych riffów i basu.

Jak czytamy w zapowiedzi singla, „Lava” opowiada o sytuacji, której prawdopodobnie większość z nas kiedyś doświadczyła – spotkaniu swojego ex podczas wyjścia z aktualną drugą połówką. Zwykle udajemy wtedy, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, a tak naprawdę w środku nas wrze (jak lava).

Premiera utworu po godz. 20:00 w Radiu ZET.

Charming Horses, Mougleta, Lotus – "All You"

Charming Horses, Mougleta i Lotus prezentują nowy utwór w klimacie house zatytułowany "All You".

„All You” zawiera wszystko, czego potrzebuje house: potężną linię basu i perfekcyjnie dostrojoną perkusję w połączeniu z chwytliwym wokalem, który od razu zapada w pamięć. Ten utwór zdecydowanie wprawia w dobry nastrój! – czytamy w opisie piosenki.

Premiera utworu po godz. 21:00 w Radiu ZET.

Gryffin & OneRepublic – "You Were Loved"

Taneczny producent Gryffin połączył siły z zespołem OneRepublic w nowym singlu "You Were Loved". Emocjonalny utwór charakteryzuje się syntezatorowymi smyczkami, wokalnymi harmoniami oraz surowym wokalem Ryana Teddera.

Choć „You Were Loved” opowiada o ukochanej, która odeszła, z piosenki bije optymizm i nadzieja, że drogi bohaterów jeszcze się kiedyś skrzyżują.

 Ten kawałek otwiera nową epokę w mojej muzyce. Współpraca z OneRepublic była wspaniałym doświadczeniem i bardzo się cieszę, że nagraliśmy piosenkę, która łączy nasze style, zarówno pod względem muzycznym, jak i tekstowym. Naszym zdaniem to euforyczny, wakacyjny hymn wypakowany emocjami. Mam nadzieję, że ludziom spodoba się co najmniej tak bardzo, jak nam jego tworzenie – mówi Gryffin.

Premiera utworu po godz. 21:00 w Radiu ZET.

Tusse – "Happiness Before Love"

Tusse to szwedzki wokalista, który zasłynął ze zwycięstwa w tamtejszym "Idolu" i udziale w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021, gdzie w finale zajął 14. miejsce z utworem "Voices".

Teraz 20-letni artysta prezentuje nowy singiel "Happiness Before Love", w którym śpiewa o tym, jak ważne jest stawianie własnego szczęścia ponad wszystko.

Premiera utworu po godz. 21:00 w Radiu ZET.

RadioZET.pl/mat.prasowe