Obserwuj w Google News

Gwiazdy rocka odwołały koncert. Powód? Organizatorzy nie chcieli przestrzegać obostrzeń

1 min. czytania
03.12.2021 13:51
Zareaguj Reakcja

Foo Fighters odwołał koncert ze względu na opór organizatorów wobec pandemicznych przepisów. Wydarzenie miało odbyć się bez przestrzegania obostrzeń.

Koncert
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Znani muzycy coraz częściej zabierają głos w sprawie pandemii koronawirusa. Mówią głośno o tym, czy przyjęli szczepionkę oraz krytykują władze za ich zdaniem nieudolne próby powstrzymania rozwoju choroby. Van Morrison za swoje wypowiedzi został pozwany przez ministra zdrowia.

Foo Fighters odwołał koncert. Organizator nie chciał przestrzegać obostrzeń

W gronie osób, które wspierają pracę medyków, zachęcają swoich fanów do szczepień i noszenia maseczek, znajdują się członkowie Foo Fighters. Rockowa formacja na czele z Davem Grohlem miała wystąpić w ramach trasy koncertowej w Minneapolis w Minnesocie.

Redakcja poleca

Muzycy ogłosili tournée po Stanach Zjednoczonych, jednak kilka godzin po zamieszczeniu informacji, oświadczyli, że jedno z miejsc na trasie zostało skreślone. Okazało się, że właściciele Huntington Bank Stadium, gdzie miał odbyć się występ, odmówili zespołowi przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

13 najlepszych piosenek wszech czasów według magazynu "Rolling Stone". Który hit wygrał? [WIDEO]

Foo Fighters opublikował oświadczenie w sprawie koncertu w Minneapolis

Muzycy zamieścili w sieci oświadczenie, w którym wyjaśnili niecodzienną sytuację:

Z powodu odmowy przez Huntington Bank Stadium zastosowania środków bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19, Foo Fighters nie mogą pojawić się na koncercie w tej lokalizacji. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, pracujemy nad znalezieniem innego miejsca, gdzie priorytetem właścicieli będzie bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich.

Grupa podczas najbliższej trasy koncertowej będzie promowała album "Medicine at Midnight" wydany 5 lutego 2021 roku.

RadioZET.pl/Loudwire