Obserwuj w Google News

Gwiazdy muzyki, o których informacji lepiej nie szukać w internecie. Mogą grozić Ci ataki wirusów

Piotr Krajewski
2 min. czytania
24.10.2019 14:10
Zareaguj Reakcja

Firma McAfee przygotowała specjalny raport, w którym przedstawiła nazwiska najniebezpieczniejszych gwiazd w internecie w 2019 roku. Wyszukiwanie informacji na ich temat grozi zainfekowaniem urządzenia złośliwym oprogramowaniem. Na liście nie zabrakło również znanych artystów z branży muzycznej. Sprawdźcie, których gwiazd muzyki lepiej nie szukać w sieci.

Gwiazdy muzyki o których informacji lepiej nie szukać w internecie mogą grozić Ci ataki wirusów
fot. Youtube screen

Gwiazdy muzyki, których lepiej nie szukać w internecie. Zagrożenie wirusami

Lista najniebezpieczniejszych celebrytów w internecie została przygotowana przez firmę McAfee zajmującej się cyberbezpieczeństwem. Specjaliści stworzyli specjalny raport, w którym wyszczególnili nazwiska gwiazd, które najczęściej prowadzą internautów do stron ze złośliwym oprogramowaniem i niebezpiecznymi wirusami.

Na liście pojawiły się również najpopularniejsze gwiazdy muzyki, o których informacji każdego dnia szukają miliony internautów na całym świecie. Wśród niebezpiecznych artystów znaleźli się Nicki Minaj, Billie Eilish, Dua Lipa i Sam Smith.

W swoim raporcie firma McAfee sugeruje zachowanie ostrożności w trakcie szukania interesujących informacji na temat muzyków. Podkreśla, aby pomyśleć dwa razy, zanim kliknie się w rzekomo nową piosenkę danego artysty, która jednak oficjalnie nie została wydana. W wielu przypadkach może się okazać, że nasze urządzenie zostanie zainfekowane.

Ludzie chcą być nie bieżąco z najnowszymi wiadomości o popkulturze i celebrytach w dowolnym momencie na dowolnym urządzeniu. Często stawiają jednak szybkość i wygodę ponad bezpieczeństwo, klikając w podejrzane linki, które obiecują treści związane z naszymi ulubionymi gwiazdami — stwierdza Raj Samani z McAfee.

Na liście celebrytów, o których informacji lepiej nie szukać w internecie, znaleźli się również m.in. Caroline Flack, Maisie Williams, James Corden, Josh Gad, Mischa Barton i Liam Hemsworth.

RadioZET.pl/bbc.com/PK