Obserwuj w Google News

Skandal po Grammy 2022. Oskarżony o molestowanie Louis C.K. z nagrodą. "Ofiary nie mają znaczenia"

Piotr Krajewski
2 min. czytania
05.04.2022 09:46

Grammy 2022 za nami. Nie milkną jednak echa tegorocznej gali, a jeden z laureatów wzbudza ogromne kontrowersje. Oskarżony o molestowanie seksualne komik Louis C.K. został nagrodzony statuetką, co wywołało oburzenie. Głos zabrała m.in. Sarah Ann Masse, jedna z kobiet, które oskarżyły Harveya Weinsteina.

Louis CK
fot. MJ Photos/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Grammy 2022 rozdane. Największym wygranym okazał się Jon Batiste, który zgarnął aż 5 statuetek, ale kilka nagród otrzymali również m.in. Silk Sonic, Olivia Rodrigo czy Foo Fighters. Ten ostatni zespół nie pojawił się na gali w związku ze śmiercią perkusisty, Taylora Hawkinsa. Hołd oddała mu Billie Eilish, która upamiętniła muzyka podczas swojego występu.

Jednym z laureatów Grammy 2022 jest Louis C.K., amerykański stand-uper, komik, aktor i reżyser. Nagroda dla artysty wywołała jednak ogromne kontrowersje. Zaledwie kilka lat temu mężczyzna został oskarżony o molestowanie seksualne przez pięć kobiet.

Redakcja poleca

Grammy 2022: skandal po gali. Oskarżony o molestowanie Louis C.K. otrzymał nagrodę

Louis C.K. po raz trzeci w historii otrzymał statuetkę Grammy w kategorii "najlepszy album komediowy" – tym razem za wydawnictwo "Sincerely Louis CK", gdzie m.in. nawiązuje i żartuje ze skandalu wywołanego oskarżeniami o molestowanie seksualne.

Już sama nominacja dla Amerykanina, którą ogłoszono w listopadzie, spotkała się z ogromną krytyką. Wówczas szef akademii przyznającej Grammy, Harvey Mason Jr. stwierdził w jednym z wywiadów, że przy zgłoszeniach do nagrody nie sprawdzają historii osób czy ich przeszłości kryminalnej. Oceniają jedynie samo dzieło i jego zgodność z kryteriami ustalonymi przez Narodową Akademię Rejestracji Sztuki i Nauki.

Nagroda Grammy 2022 dla Louisa C.K. wywołała lawinę negatywnych komentarzy w internecie. Mocny wpis opublikowała m.in. Sarah Ann Masse, aktorka, producentka i scenarzystka, która wraz z kilkudziesięcioma innymi kobietami pozwała producenta Harveya Weinsteina za molestowanie seksualne. Masse jest w szoku, że kariera komika trwa pomimo czynów, których się dopuścił.

Louis C.K. właśnie otrzymał Grammy. "Kultura anulowania" wydaje się dość selektywna? Bardzo dziękuję naszej branży za ponowne pokazanie nam, że ocalałe ofiary nie mają znaczenia – napisała oburzona kobieta.

Louis C.K. oskarżony o molestowanie seksualne. Przyznał się do winy

W 2017 roku pięć kobiet na łamach "The New York Times" oskarżyło Louisa C.K. o molestowanie seksualne. Komik miał m.in. masturbować się na ich oczach. Gwiazdor przyznał się do winy i przeprosił.

W wyniku skandalu Amerykanin stracił liczne kontrakty, m.in. z Netflixem, HBO i Disneyem. Premiera kinowa jego filmu "I Love You, Daddy" została całkowicie odwołana. W 2018 roku Louis C.K. wznowił karierę, co spotkało się z ogromną krytyką.

RadioZET.pl/hollywoodreporter.com

Skandale gwiazd
11 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS