Obserwuj w Google News

Grammy 2022: piękny gest Billie Eilish. Hołd dla zmarłego Taylora Hawkinsa [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
04.04.2022 10:24
Zareaguj Reakcja

Taylor Hawinks upamiętniony na Grammy 2022. Billie Eilish zdecydowała się na piękny gest. Wystąpiła na scenie w koszulce z wizerunkiem perkusisty Foo Fighters. Przypomnijmy, że Hawkins zmarł 25 marca w wieku 50 lat.

Billie Eilish Grammy 2022
fot. Rex Features/East News, VALERIE MACON/AFP/East News

Grammy 2022 za nami. Poznaliśmy wyniki i listę zwycięzców. Zdecydowanie największym wygranym okazał się Jon Batiste, który zgarnął aż pięć statuetek. W trakcie gali nie zabrakło nawiązań do  wojny w Ukrainie – podczas wydarzenia  wyemitowano nagranie z Wołodymyrem Zełenskim, a  John Legend i ukraińskie artystki oddały hołd Ukrainie wspólnym występem.

Tydzień przed tegoroczną galą świat muzyki zszokowała tragiczna informacja o  śmierci perkusisty Foo Fighters, Taylora Hawkinsa. Zespół miał być jedną z gwiazd wydarzenia, ale ostatecznie odwołał swój występ. Podczas Grammy 2022 Billie Eilish w wyjątkowy sposób pożegnała 50-letniego muzyka.

Zobacz:  WYNIKI Grammy 2022. Kto otrzymał statuetkę? [LISTA ZWYCIĘZCÓW]

Grammy 2022: piękny gest Billie Eilish. Hołd dla zmarłego Taylora Hawkinsa [WIDEO]

Billie Eilish wystąpiła na scenie ze swoim przebojem "Happier Than Ever". 20-letnia wokalistka postanowiła upamiętnić Taylor Hawkinsa. W trakcie występu widzowie mogli oglądać ją w koszulce z wizerunkiem perkusisty Foo Fighters.

Ponadto prowadzący galę Trevor Noah wygłosił krótkie przemówienie. Jak sam przyznał, pierwotnie miał zapowiadać w tym momencie występ Foo Fighters. Grupa nie pojawiła się jednak na Grammy w związku ze śmiercią kolegi. Organizatorzy upamiętnili perkusistę materiałem z archiwalnymi zdjęciami i nagraniami.

– W związku z tragicznym odejściem legendarnego perkusisty Taylora Hawkinsa nie ma ich oczywiście z nami. Nasze myśli kierujemy do rodziny Taylora, jego przyjaciół, całej rodziny Foo Fighters oraz ich wszystkich fanów rozsianych po całym świecie – powiedział Noah.

Grammy 2022: Foo Fighters z trzema statuetkami

Zespół Foo Fighters otrzymał trzy nagrody w trakcie Grammy 2022. Rockowa grupa triumfowała we wszystkich kategoriach, w których była nominowana – "najlepszy album rock" za płytę "Medicine at Midnight", "najlepszy utwór rock" za piosenkę "Waiting on a War" i "najlepsze wykonanie rock" za utwór "Making a Fire". Formacja z Davem Grohlem na czele ma już 15 statuetek Grammy.

Foo Fighters odwołał wszystkie zaplanowane na ten rok koncerty w związku ze śmiercią perkusisty, Taylora Hawkinsa. Zespół opublikował wpis, w którym poinformował o swojej decyzji. "Poświęcimy ten czas na żałobę i uleczenie się" – napisali członkowie. 

Redakcja poleca
Kurt Cobain
8 Zobacz galerię
fot. East News