Obserwuj w Google News

Córka Beyonce zdobyła Grammy w wieku zaledwie 9 lat. Blue Ivy Carter pisze historię

2 min. czytania
15.03.2021 09:31
Zareaguj Reakcja

Blue Ivy Carter otrzymała Grammy. Córka Beyoncé i Jaya-Z zdobyła swoją pierwszą nagrodę w wieku zaledwie 9 lat, co czyni ją jedną z najmłodszych osób, które kiedykolwiek zostały nagrodzone Grammy. Ten wieczór należał nie tylko do 9-latki, ale przede wszystkim do jej mamy. Beyoncé zgarnęła aż cztery nagrody i pobiła historyczny rekord Grammy.

Blue Ivy Carter
fot. Beyonce/EAST NEWS

Grammy 2021 za nami. W tym roku najwięcej statuetek otrzymała Beyoncé, ale prestiżowa nagroda trafiła także w ręce Billie Eilish, Duy Lipy, Meghan Thee Stallion i Taylor Swift, która po raz trzeci w karierze wygrała w kategorii „album roku”.

Ten wieczór należał również do zaledwie 9-letniej Blue Ivy Carter. Córka Beyoncé i Jaya-Z otrzymała swoją pierwszą nagrodę Grammy, co czyni ją jedną z najmłodszych osób nagrodzonych tą statuetką.

Grammy 2021 - WYNIKI. Kto otrzymał statuetkę? Beyonce królową gali [ZWYCIĘZCY, LAUREACI]

Grammy 2021: Blue Ivy z nagrodą. Córka Beyoncé zdobyła Grammy w wieku 9 lat

Blue Ivy Carter pisze historię. Córka Beyoncé i Jaya-Z ma zaledwie 9 lat, a już może pochwalić się pierwszą statuetką Grammy. Dziewczynka triumfowała z mamą w kategorii „najlepszy teledysk” za klip do utworu „Brown Skin Girl”.

Co ciekawe, Blue Ivy Carter wcale nie jest najmłodszą osobą, która zdobyła Grammy. W 2001 roku prestiżową nagrodę otrzymała Leah Peasall z zespołu The Peasall Sisters. Zwyciężczyni miała wtedy tylko 8 lat.

Grammy 2021: Beyoncé z historycznym rekordem Grammy

W trakcie Grammy 2021 Beyoncé zdobyła aż cztery statuetki – 39-latka triumfowała w kategoriach „najlepsze wykonanie R&B”, „najlepsze wykonanie rap”, „najlepsza piosenka rap” i „najlepszy teledysk”.

Tak świetny wynik sprawił, że piosenkarka pobiła historyczny rekord i oficjalnie została najczęściej nagradzaną artystką w historii Grammy. Beyoncé ma już na swoim koniec 28 statuetek. Amerykance brakuje zaledwie trzech nagród, aby wyrównać rekord Georga Soltiego (31), który pozostaje najczęściej nagradzanym muzykiem w dziejach Grammy.