Obserwuj w Google News

Gitarzysta Duran Duran ujawnia, że ma czwarte stadium raka. "Nie ma na to lekarstwa"

2 min. czytania
07.11.2022 12:32
Zareaguj Reakcja

Andy Taylor z Duran Duran zdradził, że choruje na raka. Ponad cztery lata temu u muzyka zdiagnozowano czwarte stadium nowotworu prostaty.

Duran Duran
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Andy Taylor z grupy Duran Duran przekazał smutne wieści na temat swojego stanu zdrowia. U artysty zdiagnozowano czwarte stadium nowotworu. Koledzy z zespołu gitarzysty przekazali informację fanom podczas gali wprowadzenia formacji do Rock and Roll Hall of Fame.

Andy Taylor z Duran Duran ma czwarte stadium raka

Oryginalny gitarzysta Andy Taylor choruje na raka prostaty . Jego nowotwór jest w czwartym stadium, nastąpiły przerzuty. Muzyk kontynuuje leczenie, dlatego nie mógł pojawić się na uroczystości w Rock and Roll Hall of Fame, jednak przekazał kolegom list, który przytoczyli podczas gali.

Redakcja poleca

Grupa ujawniła, że Taylor został zdiagnozowany już cztery lata temu. Ceremonia w Microsoft Theater w Los Angeles miała być pierwszym od 17 lat pretekstem spotkania na scenie pięcioosobowego składu z Birmingham. Ostatnio grupa wystąpiła w takim układzie sił w ramach promocji albumu "Astronaut" z 2004 roku.

Gitarzysta Duran Duran ogłosił, że od lat walczy z nowotworem

- Nieco ponad cztery lata temu zdiagnozowano u mnie raka prostaty z przerzutami w czwartym stadium - pisze w liście artysta. Muzyk podkreśla, że do niedawna czuł się na tyle dobrze, że bez przeszkód mógł występować i "dawać czadu". Niestety teraz się to zmieniło.

- Chociaż mój obecny stan nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla mojego życia, to na tę chorobę nie ma lekarstwa.

Taylor zaznaczył, że odpowiednio dobrane leczenie sukcesywnie przedłuża mu życie, jednak około tygodnia przed galą, jego stan się pogorszył. Zarówno psychicznie, jak i fizycznie muzyk nie był gotowy stawić się na ceremonii.

- Nic z tego, co mnie dotyka, nie powinno umniejszać tego, co ten zespół - ze mną czy bez - osiągnął i dał radę utrzymać przez 44 lata - podkreśla w liście Taylor.

RadioZET.pl/theguardian.com