Obserwuj w Google News

Gitarowy Rekord Guinnessa 2021: Kto wystąpi i pomoże pobić rekord świata?

2 min. czytania
15.04.2021 17:14
Zareaguj Reakcja

Gitarowy Rekord Guinnessa 2021 zaplanowano na czerwiec. W tym roku impreza ma odbyć się na wrocławskiej Pergoli, jednak wydarzenie będzie można obejrzeć także w sieci. Poznaliśmy pierwszych wykonawców, którzy pomogą pobić rekord świata.

Gitarowy Rekord Guinessa
fot. Przemyslaw Fiszer/East News

Gitarowy Rekord Guinnessa 2021 odbędzie się 19 czerwca na wrocławskiej Pergoli. Orkiestrę poprowadzi Leszek Cichoński, a wszyscy ci, którzy nie będą mogli zjawić się tego dnia we Wrocławiu, mogą obejrzeć transmisję z wydarzenia w sieci. 

Gitarowy Rekord Guinnessa 2021. Kto wystąpi we Wrocławiu?

Poznaliśmy już wykonawców, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w imprezie i pomogą w biciu rekordu. Jak zwykle na scenie nie zabraknie gwiazd rocka. Tym razem organizatorzy postawili na prawdziwych weteranów gitarowego grania. We Wrocławiu pojawi się Grzegorz i Patrycja Markowscy, Grzegorz Skawiński oraz Jan Borysewicz.

Redakcja poleca
Szykują się Letnie Brzmienia! Nowy ogólnopolski cykl koncertów przed nami

Podczas Gitarowego Rekordu Świata usłyszymy skomponowany przez Zbigniewa Hołdysa kultowy utwór grupy Perfect pt. „Nie płacz Ewka” Zaśpiewa go sam  Grzegorz Markowski, kompozytor i autor tekstów, wokalista i frontman Perfectu. Utwór „Foxy Lady” wykona z kolei  Patrycja Markowska, jego córka. Wśród gwiazd pojawi się także Jan Borysewicz z Lady Pank, który zagra nieśmiertelny przebój "Zawsze tam, gdzie ty". Z kolei największe przeboje Hendrixa podczas bicia rekordu wykona Grzegorz Skawiński. Gitarzysta jest znany ze składu O.N.A. oraz Kombii.

Oglądaj

Gitarowy Rekord Guinnessa 2021. Zmiana lokalizacji

Dotychczas Gitarowy Rekord był pobijany na wrocławskim rynku. Termin oraz wybór miejsca zmienił się ze względu na pandemię koronawirusa. Nowa lokalizacja ma umożliwić zorganizowanie imprezy w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami epidemicznymi. Kolejne edycje wydarzenia mają zgodnie z tradycją ponownie odbywać się na Rynku.

"Muzyka nie zna granic. Chcemy dać szansę przyłączenia się do Rekordu wszystkim, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu. Tym razem pobijamy gitarowy rekord świata, więc liczymy na powszechną mobilizację, od Wrocławia po Zanzibar" – mówi Leszek Cichoński.

W 2020 roku Gitarowy Rekord odbył się wyłącznie w sieci. „Hey Joe” zagrało razem – w domach, w ogrodach, na balkonach – aż 7 998 gitarzystów i gitarzystek z całego świata, uczestnicy nadesłali ponad 5 tysięcy zdjęć i filmów, a transmisję z koncertu oglądało łącznie ponad 110 tysięcy widzów, od Polski, przez Londyn i Hiszpanię, po USA.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Materiały prasowe