Obserwuj w Google News

Gabe Serbian nie żyje. Muzyk współpracował z Davem Lombardo, miał 44 lata

2 min. czytania
06.05.2022 09:38

Gabe Serbian nie żyje. Muzyk przez rok pełnił rolę wokalisty zespołu Dead Cross, w którym grał z Davem Lombardo, byłym perkusistą Slayera. 

Gabe Serbian
fot. gofundme.com

Gabe Serbian nie żyje. Muzyk był multiinstrumentalistą znanym z działalności w kilku metalowych zespołach. Najpopularniejszy z nich to Dead Cross, w którym Serbian przez rok pełnił rolę wokalisty. Grupę tworzy aktualnie między innymi Dave Lombardo znany ze Slayera i Mike Patton z Faith No More.

Gabe Serbian nie żyje. Muzyk miał 44 lata

O śmierci artysty poinformowali członkowie Dead Cross w swoich mediach społecznościowych.

Z ciężkim sercem musimy poinformować o śmierci Gabe'a Serbiana. Ten świat będzie za nim tęsknił. Był świetnym przyjacielem, członkiem rodziny, muzykiem i artystą.

Gabe Serbian zmarł 30 kwietnia 2022 roku. Przyczyna śmierci artysty nie jest znana. Muzyk miał 44 lata.

Redakcja poleca

W sieci powstała zbiórka, do której fani artysty mogą się dołączyć i pomóc w ten sposób rodzinie Serbiana pogrążonej w żałobie. Aktualnie cel akcji został przekroczony już niemal siedmiokrotnie.

Link do zbiórki TUTAJ.

Gabe Serbian nie żyje. Kim był artysta?

Serbian urodził się w San Diego w Californii. Muzyk jest wszechstronnie utalentowany. Grał w grupie Holy Molar na gitarze, w The Locust najpierw również był gitarzystą, a potem zasiadł za perkusją, rolę bębniarza przejął także w Zu.

W latach 1996-2000 był gitarzystą metalowej grupy Cattle Decapitation, która ma dość dużą bazę fanów wśród obrońców zwierząt. Teksty zespołu dotyczą głównie ekologii, wpływu człowieka na naturę oraz praw zwierząt. W grupie Dead Cross, Serbian pełnił rolę wokalisty, w 2016 roku zastąpił go Mike Patton z Faith No More. Rok później artysta pojawił się gościnnie na płycie "Dead Cross".

Oglądaj