Obserwuj w Google News

Fryderyki 2022 już w piątek. Kto wystąpi podczas uroczystej gali w Szczecinie?

2 min. czytania
29.04.2022 07:00
Zareaguj Reakcja

Fryderyki 2022. Już pod koniec kwietnia dowiemy się, kto otrzyma najważniejsze nagrody muzyczne w Polsce. Uroczyste gale odbędą się w Szczecinie. Kto wystąpi?

Fryderyki 2022
fot. mat.prasowe

Fryderyki 2022 zbliżają się wielkimi krokami. 22 kwietnia w Operze na Zamku odbydzie się Gala Muzyki Poważnej i koncert z udziałem najwybitniejszych polskich solistów i zespołów. Uroczysta ceremonia wręczenia Fryderyków w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu zostanie zorganizowana tydzień później, 29 kwietnia w Netto Arenie, a gośćmi wieczoru będą artyści nominowani do tegorocznej edycji nagród. Na galę zaprasza Radio ZET.

Fryderyki 2022: gdzie oglądać galę w TV i internecie? [TRANSMISJA]

Fryderyki 2022. Kto wystąpi podczas uroczystej gali w Szczecinie?

To już druga edycja Fryderyk Festiwal organizowana w Szczecinie. Ceremonie wręczenia przyznawanych od niemal 30 lat Fryderyków będą wyjątkowym widowiskiem. Uświetnią je koncerty z udziałem najbardziej uznanych polskich wykonawców, reprezentujących bogactwo polskiej sceny muzycznej.

Redakcja poleca

W piątek 29 kwietnia, ceremonii ogłoszenia laureatów tegorocznych Fryderyków w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej towarzyszyć będzie wyjątkowe widowisko z udziałem między innymi fantastycznych wokalistek: nominowanej aż w ośmiu kategoriach (w tym Album Roku Pop) Darii Zawiałow, debiutującej w ubiegłym roku i mającej na koncie cztery nominacje (w tym do nagrody Fonograficzny Debiut Roku) Kaśki Sochackiej i wyróżnionej dwiema nominacjami (w tym do nagrody Artystka Roku) Mery Spolsky.

Na szczecińskiej scenie zobaczymy także Katarzynę Nosowską z grupą przyjaciół, czyli zespołem Anieli oraz inne fantastyczne duety i kolaboracje. Monika Brodka (nominowana m.in. w kategorii Album Roku Indie Pop) zagra z Tymkiem, WaluśKraksaKryzys wystąpi z Organkiem (wspólnie powalczą o statuetkę w kategorii Album Roku Rock/Metal), Rosalie. zaśpiewa u boku Króla (nominowanego m.in. w kategorii Album Roku Indie Pop), Natalię Szroeder usłyszymy w utworze z Vito Bambino (wyróżnionym nominacją wraz z innymi wykonawcami w kategorii Utwór Roku), a młoda przedstawicielka hip-hopu Young Leosia (nominowana m.in. w kategorii Artystka Roku) wystąpi z Malikiem Montaną. Na scenie pojawi się także zespół T. Love oraz duet Kwiat Jabłoni (który ma na koncie dwie nominacje).

10 gwiazd muzyki, które nienawidzą swoich przebojów. Tych hitów nie mogą słuchać [WIDEO]

Nie zabraknie popularnej, nominowanej w czterech kategoriach (w tym za Utwór Roku) grupy Muchy i legendy punk rocka – grupy Dezerter (powalczą o statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku Rock/Metal). Galę uświetnią także solowe męskie wykonania reprezentantów różnych gatunków muzycznych. Usłyszymy między innymi przedstawiciela młodego hip-hopu, czyli Szczyla (wyróżnionego nominacją między innymi w kategorii Album Roku Hip-Hop) oraz nominowanego za utwór roku Mroza. Nie zabraknie także lokalnego akcentu – występu szczecińskiego saksofonisty jazzowego Sylwestra Ostrowskiego.

Fryderyki 2022. Bilety

Wszyscy, którzy chcieliby osobiście pojawić się na gali, będą mieli taką możliwość. Na oficjalnej stronie imprezy ruszyła sprzedaż biletów na oba wydarzenia.

Ceny wejściówek na Galę Muzyki Poważnej rozpoczynają się od 119 złotych, na Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu - pd 129 złotych.