Obserwuj w Google News

Fryderyk Festiwal 2020: znamy kolejnych artystów, którzy wystąpią w Katowicach

Piotr Krajewski
3 min. czytania
23.01.2020 12:05

W imponujących przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego, 14 marca, odbędzie się ceremonia wręczenia najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu. W ramach FRYDERYK Festiwal 2020 do Katowic przyjedzie plejada rodzimych artystów, reprezentujących odmienne muzyczne konwencje i style. Dla publiczności zagrają m.in. Perfect, Ørganek oraz Król. Bilety na FRYDERYK Festiwal 2020 są już w sprzedaży.

Fryderyk Festiwal 2020 znamy kolejnych artystów którzy wystąpią w Katowicach
fot. mat. prasowe

FRYDERYK Festiwal to trzydniowe święto polskiej muzyki, podczas którego celebrowane są różnorodne sposoby artystycznego wyrazu. Tegoroczną edycję wydarzenia zainauguruje 8 marca Gala Muzyki Poważnej w katowickim NOSPR. Wręczenie statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się w sobotę 14 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a dzień później na tej samej scenie w ramach FRYDERYK Festiwal wystąpią gwiazdy polskiej muzyki.

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

Podczas niezwykle emocjonującej gali, oprócz wręczenia statuetek, zorganizowane zostaną liczne koncerty. W tym roku w Katowicach wystąpi m.in. zespół Perfect, który zabierze do domu ZŁOTEGO FRYDERYKA – nagrodę przyznawaną za całokształt twórczości. W komentarzu do nagrody dla zespołu Andrzej Puczyński, muzyk i producent muzyczny, a także przewodniczący ZPAV oraz członek Rady Akademii Fonograficznej, powiedział: – Ogromnie się cieszę, że Rada Akademii Fonograficznej uhonorowała ZŁOTYM FRYDERYKIEM jeden z najważniejszych zespołów rockowych na polskiej scenie muzycznej. Perfect, założony 40 lat temu przez wybitnego artystę i wizjonera, Zbigniewa Hołdysa, to przede wszystkim świetni muzycy, fantastyczne brzmienie, niepowtarzalny głos Grzegorza Markowskiego i piosenki, które śpiewają już co najmniej dwa pokolenia. Gratuluję zespołowi i jestem przekonany, że muzyczna przygoda Perfectu nie skończy się wraz z ostatnią trasą koncertową.

Na gali zaśpiewa również Viki Gabor. Piosenkarka, mimo młodego wieku, ma już na koncie liczne artystyczne sukcesy, w tym zwycięstwo w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Perfect i Gabor dołączą do grona ujawnionych wcześniej muzyków, którzy także wystąpią na sobotniej gali: Kayah, Muńka Staszczyka, Krzysztofa Zalewskiego i Darii Zawiałow.

FRYDERYK Festiwal

Równie ciekawie zapowiada się niedzielny festiwal. Na scenie w MCK-u zagra zespół Ørganek, który w ubiegłym roku występował na gali. W związku z nadchodzącym wydarzeniem, Tomasz Organek, powiedział: - Cieszymy się, że możemy powrócić do Katowic i zagrać przed tamtejszą publicznością w ramach FRYDERYK Festiwal 2020. Otwarcie wydarzenia na fanów muzyki w ubiegłym roku było zdecydowanie dobrym krokiem.

Coś dla siebie znajdą także fani muzycznej alternatywy, a wszystko za sprawą Króla. Artysta, uhonorowany niedawno prestiżowym Paszportem „Polityki”, wykona utwory z ostatniego albumu, pt. Nieumiarkowania. W niedzielę 15 marca zagrają również ujawnieni wcześniej Daria Zawiałow, Natalia Przybysz i Baranovski.

W Katowicach nie zabraknie też przedstawicieli hip-hopu. Poza ogłoszoną wcześniej Sceną Nowego Rapu, na której wystąpią: OKI, Koza, Trill Pem, Miętha i Gverilla, będzie można usłyszeć także m.in. KęKę. Raper znany jest z kreślenia w tekstach swojej autobiografii, z uwzględnieniem wszystkich emocjonalnych stanów. Na Śląsku zaprezentuje materiał z krążka „Mr KęKę”.

W sprzedaży dostępne są bilety na FRYDERYK Festiwal 2020.

Gala Muzyki Poważnej, 8.03.2020

  • Amfiteatr: 80 zł 
  • Antresola, I balkon: 70 zł
  • Antresola za orkiestrą, I balkon za orkiestrą, II balkon: 60 zł

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu (MCK), 14.03.2020

  • Golden Circle: 199 zł  (miejsca stojące)
  • Trybuna: 89 zł | 159 zł | 179 zł

FRYDERYK Festiwal (MCK), 15.03.2020

  • Trybuna: 149 zł | 189 zł
  • Płyta: 129 zł (miejsca stojące)

2 DNI - Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu (Golden Circle) + Fryderyk Festiwal (Płyta)

  • Cena: 299 zł

Bilety na Fryderyk Festiwal 2020 można kupić na stronie:  www.fryderyki.pl