Obserwuj w Google News

Scena Nowego Rapu na Fryderyk Festiwal 2020. Wiemy, kto wystąpi

Piotr Krajewski
2 min. czytania
08.01.2020 12:31

Fryderyk Festiwal 2020 w Katowicach, którego partnerem medialnym jest Radio ZET, zbliża się wielkimi krokami. Podczas najbliższej edycji wydarzenia, w marcu 2020 roku zadebiutuje Scena Nowego Rapu. Pojawią się na niej raperzy, o których już wkrótce będzie bardzo głośno. Już wiemy, kto wystąpi na Scenie Nowego Rapu w trakcie Fryderyk Festiwal 2020.

Fryderyk Festiwal 2020: Scena Nowego Rapu. Kto wystąpi?
fot. mat. prasowe

Fryderyk Festiwal 2020: Scena Nowego Rapu. Kto wystąpi? 

Scena Nowego Rapu to projekt, który zaprezentuje na FRYDERYK Festiwal 2020 jednych z najciekawszych hip-hopowych debiutantów ostatnich miesięcy. Już 15 marca w Katowicach usłyszeć będzie można duet Miętha, który w drugiej połowie 2019 r. zadebiutował krążkiem Autoportret. Jak mówią sami raperzy, ich twórczość wzbogaca obecną glebę muzyczną i inspiruje do śmielszych eksperymentów sonicznych. Do Katowic przyjedzie także Gverilla, który na festiwalu zaprezentuje swój nowy materiał. Jego twórczość to połączenie ekspresywnej liryki oraz eksperymentalnych linii wokalnych.

Pojawi się także Trill Pem, działający pod szyldem Fresh N Dope. Raper świetnie radzi sobie w różnych stylistykach, co udowadnia z każdym wypuszczanym singlem. Na Scenie Nowego Rapu pojawi się także Koza – reprezentant ekipy Bypass, niestroniący od wymyślnych metafor i kontrowersyjnych wersów. Jak sam przyznaje: chcę wyrażać to, co rapem najlepiej się wyraża, czyli absurd rzeczywistości. Występy zamknie OKI, który miał już szansę towarzyszyć hip-hopowym legendom, m.in. podczas Rap History Warsaw. Raper doceniany jest za świetne umiejętności techniczne i styl. Zaprezentuje utwory ze swojego nadchodzącego albumu, pt. 47playground.

Scena Nowego Rapu na Fryderyk Festiwal 2020:

  • OKI
  • Koza
  • Trill Pem
  • Miętha
  • Gverilla
Scena Nowego Rapu na Fryderyk Festiwal 2020

FRYDERYK Festiwal to trzydniowe święto polskiej muzyki, podczas którego nie tylko wręczane są najbardziej prestiżowe nagrody w rodzimej branży muzycznej, ale również celebrowane różnorodne gatunki, konwencje i style. Tegoroczną edycję FRYDERYK Festiwal 8 marca zainauguruje Gala Muzyki Poważnej w katowickim NOSPR. Wręczenie statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się w sobotę 14 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a dzień później na tej samej scenie w ramach FRYDERYK Festiwal wystąpią gwiazdy polskiej muzyki oraz młodzi, utalentowani twórcy.

Fryderyk Festiwal 2020: BILETY. Gdzie kupić i za ile?

Ruszyła sprzedaż biletów na FRYDERYK Festiwal 2020. Do nabycia są już wejściówki na Galę Muzyki Rozrywkowej oraz niedzielny festiwal. Bilety na Galę Muzyki Poważnej będą dostępne w późniejszym terminie.

SOBOTA - Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu (MCK), 14.03.2020 r.

  • Golden Circle: 199 zł  (miejsca stojące)
  • Trybuna: 89 zł | 159 zł | 179 zł

NIEDZIELA - FRYDERYK Festiwal (MCK), 15.03.2020 r.

  • Trybuna: 149 zł | 189 zł
  • Płyta: 129 zł  (miejsca stojące)

2 DNI - Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu (Golden Circle) + Fryderyk Festiwal (Płyta)

  • Cena: 299 zł

Bilety na Fryderyk Festiwal 2020 można kupić na stronie: www.fryderyki.pl

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK