Obserwuj w Google News

Frederick Waite Jr. nie żyje. Muzyk miał 55 lat: "Straciliśmy muzyczną legendę"

2 min. czytania
12.08.2022 09:51
Zareaguj Reakcja

Frederick Waite Jr. nie żyje. Dawny członek i perkusista popularnego brytyjskiego zespołu reggae Musical Youth zmarł w wieku 55 lat. „Straciliśmy muzyczną legendę” – napisali koledzy z grupy.

Frederick Waite Jr. nie żyje. Muzyk miał 55 lat: "Straciliśmy muzyczną legendę"
fot. shutterstock.com

Frederick Waite Jr. nie żyje. Perkusista, który był oryginalnym członkiem Musical Youth, zmarł w wieku 55 lat. O śmierci muzyka poinformował sam zespół w mediach społecznościowych.

Redakcja poleca

Frederick Waite Jr. nie żyje. Perkusista Musical Youth miał 55 lat

Jak podaje m.in. magazyn NME, Frederick Waite Jr. zmarł 20 lipca w Birmingham, ale dopiero teraz informację o jego śmierci przekazał zespół Musical Youth. Członkowie grupy nie ujawnili jednak przyczyny śmierci artysty.

W tym smutnym czasie kierujemy nasze myśli ku jemu i jego rodzinie. Straciliśmy muzyczną legendę, która przez ostatnie 40 lat inspirowała wielu młodych muzyków. Spoczywaj w wiecznym pokoju – napisała formacja.

Frederick Waite Jr. miał zaledwie 12 lat, kiedy w 1979 roku powstał Musical Youth. Grupę tworzyli bracia Grant i Waite, a pomysłodawcami projektu byli ich ojcowie.

Zespół zasłynął przede wszystkim z hitu „Pass the Dutchie” z 1982 roku, który podbił listy przebojów na całym świecie. Co ciekawe, utwór niedawno znów cieszył się sporym zainteresowaniem – piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej do czwartego sezonu „ Stranger Things.

Musical Youth może pochwalić się także hitami "Youth of Today", "Never Gonna Give You Up", i współpracą z Donną Summer przy utworze "Unconditional Love".

Redakcja poleca

W 1984 roku zespół otrzymał nominację do nagrody Grammy w kategorii „najlepszy nowy artysta”. Grupa zakończyła jednak działalność rok później przez wiele problemów, m.in. kłopoty finansowe i prawne czy nadużywanie narkotyków przez członków.

Musical Youth miał powrócić na scenę w latach dziewięćdziesiątych, ale z powodu śmierci Patricka Waite’a w wieku zaledwie 24 lat, nie doszło do reaktywacji. Formacja wznowiła działalność w 2001 roku jako duet Dennisa Seatona i Michaela Granta. W 2018 roku ukazał się ich album „When Reggae Was King”.

RadioZET.pl/NME.com