Obserwuj w Google News

Freddie Mercury wiedział, że umiera. Przyjaciółka opowiedziała o ostatnich chwilach jego życia

Piotr Krajewski
2 min. czytania
24.10.2019 15:26
Zareaguj Reakcja

Od śmierci Freddiego Mercury’ego minęło już niemal 28 lat. Gwiazdor Queen zmarł po trudnej walce z AIDS. Mary Austin, była narzeczona i wieloletnia przyjaciółka artysty, udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o ostatnich dniach życia Freddiego Mercury’ego.

Freddie Mercury ostatnie chwile życia gwiazdora Queen Mary Austin opowiada
fot. Youtube screen

Śmierć Freddiego Mercury’ego. Mary Austin o ostatnich dniach życia artysty

Freddie Mercury w ostatnich latach swojego życia zmagał się z  AIDS. Nie mówił jednak o tym głośno i dopiero dzień przed śmiercią poinformował oficjalnie o ciężkiej chorobie.

>> Brian May o ostatnich dniach życia Freddiego Mercury'ego. Muzyk stracił część stopy

Walka wokalisty Queen z AIDS była niezwykle trudna, wyczerpująca i bolesna. Każdego dnia wspierała go Mary Austin, była narzeczona i jedna z najbliższych przyjaciółek.

W wywiadzie dla brytyjskiego Mirror opowiedziała o ostatnich dniach życia Freddiego Mercury’ego. Spędzili je wspólnie w jego rezydencji w Kensington. Jak potwierdziła w rozmowie z dziennikiem, artysta był pogodzony ze śmiercią i chciał odejść. Pod koniec życia przestał przyjmować wszystkie leki.

To była jego decyzja, aby ostatecznie wszystko zakończyć. Sam wybrał ten moment. Wiedział, że śmierć nadchodzi. Jakość jego życia dramatycznie spadła i każdego dnia odczuwał coraz większy ból. Tracił wzrok — powiedziała Austin i dodała: „Spojrzał śmierci w twarz i zaakceptował, że umiera. To był spokojny moment. Odszedł z uśmiechem na twarzy”.

Freddie Mercury dowiedział się, że choruje na AIDS najprawdopodobniej wiosną 1987 roku, ale ukrywał tę informację niemal do samego końca. Zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań po grzybiczym zapaleniu płuc, na które zachorował przez bardzo słabą odporność. Miał 45 lat.  

>>  Freddie Mercury: ostatnie zdjęcie artysty przed śmiercią [FOTO]

RadioZET.pl/mirror.co.uk/PK